News

Be first to know about events in out Opera

Заслужена артистка України Світлана Мамчур – про творчість і особисте життя.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

«Мені щастило на людей, завдяки яким я стала тим, ким є»

Ще студенткою Львівської консерваторії Світлана Мамчурспівала в одному з найкращих театрів Європи – у Львівській опері. На одному з академконцертів її драматичне сопрано почув головний диригент Оперного Ігор Лацанич і запросив Світлану на роботу. У її трудовій книжці за 27 років лише один запис – солістка Львівської опери. У своєму рідному театрі відсвяткувала і ювійлений день народження. А півтора року тому в особистому житті співачки сталися зміни. Про любов до співу, концерти у зоні АТО і коханого чоловіка Світлана Мамчур розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналісту “ВЗ”.

— Пані Світлано, ви відсвяткували поважний ювілей. Оглядаючись назад, можете з певністю сказати, що здійснилися усі ваші мрії і ви виконали усе те, що було заплановано?

— Основні мрії мого життя здійснилися: я стала оперною співачкою і працюю в одному з найкращих театрів Європи. Виконую багато партій. А це велике щастя – робити те, що любиш. Можливо, хтось тільки мріє про таку кар’єру, а у мене все це є. У житті мені також пощастило – у мене чудова родина, дорослий одружений син.

— Життя оперної співачки не таке вже й легке, як нам видається на перший погляд.

— Мені у житті пощастило на людей, завдяки яким я стала тим, ким я є. Насамперед це мої батьки, які зробили все для того, аби я навчалася співу. Перший мій викладач з вокалу, Поліна Скібінська, зліпила з мене співачку. Після її школи не треба було перевчатися постановки голосу, що є дуже важливим для співаків. У консерваторії мене вчила Марія Байко – талановита співачка, котра завжди хотіла, щоб її студенти співали краще, ніж вона. І хоча ми розуміли, що це неможливо, проте старалися тягнутися до її рівня. А коли була студенткою, у Львівську оперу мене запросив на роботу головний диригент театру Ігор Лацанич. Уявляєте, студентка консерваторії співає на такій сцені?!

— Співати перші партії щастить одиницям. Звісно, усі не будуть примами театру. Адже у театрах іде боротьба за головні ролі і в лідери вибиваються лише одиниці…

— Боротьба за місце під сонцем є у кожному колективі. І це не обов’язково має бути театральний. Мій шлях був поступовим. Я також не починала з великих партій, а з другорядних. Але багато працювала, бо мріяла про таке майбутнє. У нашому колективі нема ненависті, тут усі приязно ставляться одне до одного. Звісно, що є суперництво, але воно здорове, а не підкилимне і брудне.

— Складна доля артиста?

— Складна. Багато залежить від стану здоров’я. Особливо у співаків. Який стан здоров’я, так і звучить голос виконавця.

— Можливо, під час вистав траплялися казуси чи неординарні ситуації?

— Зі мною жахливих казусів не було, бо ніколи не падала під час вистави спідниця з мене, як це було в однієї співачки. Також мені пощастило не заплутатися у пишних довжелезних артистичних спідницях… Але був випадок, коли в один момент я раптом забула свою партію. Не те що слова, а й мелодію! У такий момент життя перебігає перед очима і здається, що настав кінець світу. Пригадую, ми були на гастролях в Іспанії. Була восьма – остання вистава нашого туру, усі були страшенно втомлені. Від втоми у мене в голові щось “відключилося”. Коли настав час моєї арії Мікаели у “Кармен”, стою і розумію, що не пам’ятаю жодного слова. Оркестр грає, диригент мені показує, що маю вступати, а я стою як вкопана. Здалося, що мене усю залило холодним потом… За секунду усе наче увімкнулося, і я почала співати. Що це було – не можу пояснити. Але це так страшно!

— Що вас повертає до роботи після втоми? Якому відпочинку надаєте перевагу?

— Після кожної вистави, кожного концерту під душем вдома змиваю зі себе увесь негатив. Вечеряю, а тоді лягаю спати. Наступного дня лише їм і сплю. Тільки так можу відновити сили. Коли є більше часу, люблю відпочивати на морі.

— Окрім того, що ви солістка оперного театру, їздите зі сольними концертами у зону АТО.

— Це не зовсім сольні концерти. Ми з Віктором Миколайовичем (чоловік Світлани Мамчур. – Г. Я.) та іншими музикантами та артистами різних жанрів їздимо на схід і даємо благодійні концерти. Чи страшно туди їздити? Страшно. І не лише через усвідомлення того, що в Україні йде війна, а насамперед того, що ті хлопці, які сьогодні сидять і слухають наш концерт, завтра уже можуть не бути живими. Але наснаги нам надає те, з яким задоволенням вони слухають наші виступи. Їм це потрібно. Іноді ми буваємо дуже близько від межі бойових дій, але мені не страшно, бо поруч – Віктор. Надійне плече, моя охорона і мій тил.

— Ви з дитинства знали, що станете співачкою?

— Попри те, що співала мало не з пелюшок, артисткою не мріяла стати. Те, що я можу співати, моїй мамі сказала музичний керівник у дитячому садочку. Мама відвела мене до музичної школи. Здійснилася її мрія – мама хотіла, щоб ми з молодшою сестрою мали музичну освіту. Але і там я не вчилася вокалу, а гри на фортепіано. Продовжувати займатися музикою більше бажання не було. Коли закінчувала школу, готувалася до вступу у медінститут. Хотіла бути хірургом. Але випадок звів мене знову з музикою. Завідувач кафедри з вокалу з музичного училища прийшов у нашу школу з пропозицією: у кого є музичний слух, але нема музичної освіти, може прийти на прослуховування у музучилище. Мене це запрошення не дуже вразило, зате моя подруга запалилася ідеєю стати співачкою і попросила мене піти з нею заради підтримки. Я чекала у коридорі, аж раптом вийшов той самий викладач і почув, як я розмовляю своїм низьким голосом. Запитав, чи співаю, і запропонував заспівати комісії. Мої переконування, що я не готувалася, не бралися до уваги. Заспівала “Чом ти не прийшов…”. Він погодився зі мною позайматися, але я не отримувала задоволення від цих занять. Якісь неприємні відчуття були у горлі. Але завдяки моїй мамі у мене з’явився викладач з вокалу – Поліна Скібінська, яка займалася зі мною три роки, бо я за першим разом так і не стала студенткою Львівської консерваторії.

— Ваш син – уже дорослий. Його дитинство минуло за лаштунками Оперного театру?

— У нього було нормальне дитинство. У нас були і бабусі, і прабабусі, які пильнували за моєю дитиною. Якби моєму синові подобалася опера, звісно, він би був постійно на репетиціях і концертах. Але він не переносив голосних звуків, закривав вуха.

— Це той випадок, коли природа на дітях відпочиває?

— Він не став співаком, хоча й має чудовий голос і гарний слух. Він закінчив факультет журналістики, а тепер отримав другу освіту як спеціаліст в ІТ-технологіях.

— У вас – нове кохання. Це вам допомагає у творчості чи, навпаки, відволікає від серйозної роботи?

— Дуже допомагає. Вік­тор – диригент, у нас багато спільного. Ми познайомилися під час поїздки в АТО.

— Чим Віктор Миколайович підкорив ваше серце?

— Ми йшли довго одне до одного. А коли Бог дає людям шанс зустрітися, складаються усі пазли. Віктор красиво залицявся і дуже наполегливо. Рішуче був налаштований. Спочатку ми жили на два міста, а пізніше Віктор перебрався з Києва до Львова. Заради мене. Зараз Віктор викладає у музичній школі і керує оркестром “Львівська камерата”.

До розмови долучився чоловік Світлани Мамчур – Віктор Пащенко:

— Півтора року тому ми поїхали з концертом у зону АТО і запросили Світлану заспівати з оркестром. Попри те, що я вчився у Львівській консерваторії, ми раніше не зналися. Неодноразово чув, як співає Світлана. А коли ми зустрілися перед репетицією, з першим поглядом у моє серце влучила іскра. Це таке відчуття, яке дається, мабуть, раз у житті. Вдячний долі, що звела мене з чудовою людиною і жінкою. Хто це хоч раз у житті відчув, той мене зрозуміє.

— Пані Світлано, як сприйняв ваш син новину, що у мами з’явився інший чоловік?

— Спротиву з його боку не було. Навпаки, поставився з розумінням. Мабуть, через те, що сам вже одружений і розуміє, що таке жити з коханою людиною. І такого ж побажав мені.

— Яка ви господиня?

— Я відповім на це запитання замість Світлани, – каже пан Віктор. – У неї всі страви смачні. Що б не приготувала, усе неперевершене. Навіть, на перший погляд, найзвичайніша страва – красиво оформлена і за смаковими якостями не поступається ліґумінам. Думаю, якби вона не стала відомою оперною співачкою, могла б відкрити власний ресторан. Світлана не лише прекрасна людина і неймовірно талановита співачка та прекрасна господиня. Вона – ще й дуже смілива. Коли ми поверталися після концерту з Волновахи, потрапили під обстріл. У нашому автобусі їхали жінки і чоловіки. За 300 метрів від автобуса тричі вибухнуло. Було ще кілька пострілів над автобусом. Я, як колишній полковник, до таких ситуацій ставлюся стримано. Народ в автобусі і плакав, і верещав. А Світлана героїчно сиділа мовчки, жодного разу не закричала і не ойкнула. Про те, що їй страшно, говорили тільки її очі. Це свідчить і про її велику внутрішню силу.

— Пане Вікторе, ви часто даруєте Світлані квіти?

— Останні півтора року я після кожної вистави отримую фантастичний букет троянд від Віктора, – не дала відповісти чоловікові Світлана. – Цей букетно-цукерковий період у нас триває й досі. Сподіваюся, так буде завжди…

Фото з особистого альбому Світлани Мамчур.

Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/interview/208899-meni-shchastylo-na-liudei-zavdiaky-iakym-ia-stala-tym-kym-ie

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.