Балет
Головна сцена

Жізель

А. Адан
Тривалість 2 години, 0 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 750 грн

Найближчі дати

Головна сцена

Жізель

Балет
Головна сцена
Тривалість 2 години, 0 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 750 грн

Лібрето Теофіля Готьє та Жюля-Анрі де Сен-Жоржа

Хореографія Жана Кораллі, Жюля Перро і Маріуса Петіпа

Кохання, що сильніше за смерть! Романтичний балет «Жізель» французького композитора Адольфа Адана є справжньою перлиною балетного мистецтва та полонить серця століттями.

Дивовижна, щира та містична історія, що завершується перемогою любові  навіть попри смерть: Жізель рятує коханого графа Альберта від загибелі та чарів фантастичних віліс.

Постановники

Художник-постановник

Дійові особи та виконавці

Жізель

Анастасія Бондар

Дарія Ємельянцева

Дарина Кірiк

Ярина Котис

Ольга Пилипейко

Альберт, граф

Олександр Омельченко

Арсен Марусенко

Сергій Александров

Ганс, лісничий

Андрій Гаврін

Олександр Замлинний

Мірта, володарка віліс

Марина Гулега

Вікторія Зварич

Інна Ключник

Ярина Котис

Анастасія Тьокіна

Берта, мати Жізелі

Ганна Єфременюк

Герцог

Юрій Григор’єв

Батільда

Наталія Пельо

Вільфрід

Віктор Гацелюк

Дві віліси

Дар’я Беркова

Анастасія Бондар

Марина Гулега

Анастасія Гнатишин

Роксоляна Іскра

Дарія Ємельянцева

Наталія Пельо

Ольга Пилипейко

Лібрето

ДІЯ 1

Граф Альберт закоханий у сільську дівчину Жізель. Він носить простий одяг, тому Жізель приймає його за селянина. Вона ворожить на ромашці:
– Не любить?
– Любить! — запевнює Альберт.

Жізель щаслива.

Її кохає і лісничий Ганс. Він намагається пояснити їй, що Альберт не той, за кого себе видає, але Жізель не слухає його. Ганс проникає у мисливський будинок і викрадає шпагу з графським гербом.

Звуки мисливського ріжка сповіщають про наближення мисливців. Серед них — наречена графа та її батько. Мисливці зупинилися на відпочинок у селі. Наречена графа зачарована наївністю і красою Жізелі, і дарує їй золотий ланцюжок.

Селяни розпочинають свято — день урожаю. У розпалі веселощів з’являється Ганс. При всіх він звинувачує Альберта в брехні і, як доказ, показує шпагу графа. Жізель не хоче вірити побаченому. Тоді Ганс сурмить у ріг і перед збентеженим графом з’являється його наречена. Вражена несподіваним обманом, Жізель божеволіє і вмирає.

ДІЯ 2

Опівночі Ганс приходить на могилу Жізелі. Поява віліс лякає його. Завжди вночі вони піднімаються з могил. Всіх, хто з’являється на кладовищі в цей час, вони примушують танцювати, доводячи їх до смерті.

Така доля чекає і Альберта. Мірта наказує йому танцювати. Жізель просить Мірту відпустити Альберта, але віліси невблаганні.

Світає. З першим промінням сонця віліси втрачають свою силу. Альберт врятований. Жізель назавжди прощається зі своїм коханим.

Історія вистави

«Жізель» – один із шедеврів романтичного балету XIX століття. Один із найкращих творів французького композитора Адольфа Адана, написаний у 1841 році і ввійшов до числа класики балетного мистецтва.

Юна Жізель дізнається про зраду коханого, від горя втрачає розум і вмирає. Вона стає однією з віліс – наречених, які померли до весілля. Опівночі віліси приходять у світ людей, і чоловік, який опинився поруч у пізню годину, стає їх жертвою – примари змушують його танцювати, поки не настане смерть. Однак любов Жізелі до Альберта така сильна, що вона рятує коханого від смертельного танцю.