Опера

СЛУЖНИЦЯ-ПАНІ

Дж. Б. Перголезі
СЛУЖНИЦЯ-ПАНІ
Дж. Б. Перголезі
60 Хвилин.

Лібрето Дженнаро Антоніо Федеріко

Комічна опера «Служниця-пані» − найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово була написана як комедійна вставка між діями «серйозної» опери для розваги глядачів.

У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій.  

Виконується італійською мовою

Постановники
Диригентка-постановниця

Ірина Стасишин заслужена артистка України

Режисерка-постановниця

Галина Воловецька заслужена діячка мистецтв України

Художник-постановник

Богдан Лужецький

Художниця костюмів

Христина Козак

Лібрето вистави
«СЛУЖНИЦЯ-ПАНІ» Дж. Б. Перголезі

Картина перша

У будинку багатія Уберто – безладдя й плутанина. Слуга Веспоне – ледар, а служниця Серпіна так хоче одружити на собі хазяїна, що думає тільки про весілля. Тому Уберто із самого ранку потрібно прикласти чимало зусиль, щоб отримати сніданок.
Але слабохарактерному хазяїнові навіть це не вдається: Серпіна вже почуває себе господинею й робить тільки те, що вважає потрібним. Дівчина подобається Уберто, але її нестерпна поведінка дратує.
Уберто просить Веспоне знайти йому турботливу дружину. Розумниця Серпіна швидко реагує на ситуацію й вирішує будь-що закохати в себе хазяїна.

Картина друга

Серпіна застосовує весь арсенал жіночих хитрощів, щоб досягти мети. Зібравши речі, вона повідомляє Уберто, що йде до нареченого (якого насправді не існує). Уберто розгублений і самотній.
Серпіна ж продовжує свою гру за принципом «що дорожче дісталося – те більше цінується». Вона вмовляє Веспоне зіграти роль її нареченого – грізного військового, що вимагає за Серпіну величезне придане, і погрожує убити Уберто.
Німий слуга чудово справляється зі своїм завданням. Хазяїн, збентежений тим, що нещасній дівчині дістанеться такий грубіян, до того ж йому доведеться викласти чимало грошей на придане.
Врешті Уберто вирішує сам одружитися на своїй симпатичній служниці.

Про виставу

Комічна опера «Служниця-пані» – найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі, який прожив всього 26 років. Першочергово цей твір був написаний як інтермедія, тобто комедійна вставка між діями “серйозної” опери, для розваги глядачів. Оперу «Гордий бранець», до якої була написана комедійна інтермедія вже й ніхто не згадає, а от інтермедія «Служниця-пані» досі має величезний успіх.
У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна, щасливо влаштувати свою долю. До яких тільки хитрощів не вдається вигадлива служниця! Ця одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує чудовий настрій.

RL__4238
RL__4232
RL__4221
RL__4214
RL__4207
RL__4107
RL__4096
RL__4085
RL__4066
RL__4064
RL__4054
RL__4052
RL__4049
RL__4044
RL__4033
RL__4026
RL__4012
RL__4978
Найближчі події
Уберто

Ігор Міхневич

Дмитро Кокотко

Володимир Дутчак

Серпіна

Ганна Носова лауреатка міжнародних конкурсів

Наталія Курильців

Анастасія Корнутяк лауреатка міжнародних конкурсів

Веспоне

Іван Борхес-Самко

Тарас Різняк

Клавесин

Наталія Пелех заслужена артистка України

Мар’яна Самотос лауреатка міжнародних конкурсів

Камерний оркестр Львівської національної опери
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців