Опера

СЛУЖНИЦЯ-ПАНІ

Дж. Б. Перголезі
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

СЛУЖНИЦЯ-ПАНІ

Опера
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Лібрето Дженнаро Антоніо Федеріко

Комічна опера «Служниця-пані» − найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово була написана як комедійна вставка між діями «серйозної» опери для розваги глядачів.

У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій.

Виконується італійською мовою

Постановники

Диригентка-постановниця

Режисерка-постановниця

Художник-постановник

Художниця костюмів

Дійові особи та виконавці

Уберто

Володимир Дутчак

Дмитро Кокотко

Ігор Міхневич

Серпіна

Наталія Курильців

Ганна Носова

Веспоне

Іван Борхес-Самко

Клавесин

Наталія Пелех

Мар’яна Самотос

Камерний оркестр Львівської національної опери

Лібрето

Картина перша

У будинку багатія Уберто – безладдя й плутанина. Слуга Веспоне – ледар, а служниця Серпіна так хоче одружити на собі хазяїна, що думає тільки про весілля. Тому Уберто із самого ранку потрібно прикласти чимало зусиль, щоб отримати сніданок.

Але слабохарактерному хазяїнові навіть це не вдається: Серпіна вже почуває себе господинею й робить тільки те, що вважає потрібним. Дівчина подобається Уберто, але її нестерпна поведінка дратує.

Уберто просить Веспоне знайти йому турботливу дружину. Розумниця Серпіна швидко реагує на ситуацію й вирішує будь-що закохати в себе хазяїна.

Картина друга

Серпіна застосовує весь арсенал жіночих хитрощів, щоб досягти мети. Зібравши речі, вона повідомляє Уберто, що йде до нареченого (якого насправді не існує). Уберто розгублений і самотній.

Серпіна ж продовжує свою гру за принципом «що дорожче дісталося – те більше цінується». Вона вмовляє Веспоне зіграти роль її нареченого – грізного військового, що вимагає за Серпіну величезне придане, і погрожує убити Уберто.

Німий слуга чудово справляється зі своїм завданням. Хазяїн, збентежений тим, що нещасній дівчині дістанеться такий грубіян, до того ж йому доведеться викласти чимало грошей на придане.

Врешті Уберто вирішує сам одружитися із своєю симпатичною служницею.

Історія вистави

Комічна опера «Служниця-пані» – найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі, який прожив всього 26 років. Першочергово цей твір був написаний як інтермедія, тобто комедійна вставка між діями “серйозної” опери, для розваги глядачів. Оперу «Гордий бранець», до якої була написана комедійна інтермедія вже й ніхто не згадає, а от інтермедія «Служниця-пані» досі має величезний успіх.

У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна, щасливо влаштувати свою долю. До яких тільки хитрощів не вдається вигадлива служниця! Ця одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує чудовий настрій.