Музичний салон

Known and unknown pages of viola music

Сoncert
Known and unknown pages of viola music
Сoncert
.

Marcin Murawski – viola (Poland)

Oksana Rapita – piano (Ukraine)

Libretto
About show

Марчін Муравський, барокова скрипка

Народився 29 жовтня 1974 р. у Познані, Польща. Після закінчення музичної школи імені Г. Венявського в Познані в класі скрипки проф. Я. Калішевського, навчався в Музичному ліцеї імені М.Карловича, який закінчив з відзнакою у 1993 році. Освіту здобув у Музичній академії імені Ігнація Яна Падеревського у Познані, в класі свого батька проф. Анджея Муравського. Закінчив Познанську академію з відзнакою у 1998 р., а з 1997-го і до тепер – викладає там гру на альті.  Вдосконалював майстерність, зокрема, у проф. Конрада Гаесслера (Ганновер, Німеччина) та проф. Джона Кракенберґа (Мадрид, Іспанія). Впродовж 2003/2004 навчального року отримав стипендію Уряду Данії для продовження післядипломних студій в Королівській академії музики в Орхусі (Данія) у проф. Клауса Мирупа. Отримав ступінь доктора музичного мистецтва у лютому 2004 р. в Музичній академії у Катовіцах (Польща), а габілітацію – у травні 2012-го в Музичній академії у Познані. Муравський проводить майстер класи гри на альті та камерно-ансамблевого виконавства у академіях та університетах Європи (Бергена,  Рейк’явіка, Дубліна, Риги), а також у США (серед яких – University of Iowa, Lawrence University, University of Northern Iowa, Illinois State University, Ball State University) та Нової Зеландії (Victoria University Wellington). Був членом журі численних національних конкурсів виконавців на скрипці, альті та камерних ансамблів, експертом у Польському мистецькому навчальному центрі. Лауреат численних конкурсів та відзнак, автор наукових статей та учасник міжнародних конференцій. Керівних дослідницького проекту літератури для альта від доби Бароко до сучасності.

Концертував у багатьох містах Польщі та за кордоном, зокрема, як соліст (з Веллінгтонським оркестром Альтового конгресу, Камерним оркестром «Amadeus» Польського радіо,  Кошалінським філармонійним оркестром, Свентокшиським філармонійним оркестром, щецинською «Camerata Nova»), у складі камерних ансамблів (Agutti Quartet, Classic Ensemble м. Познань, «Tutti E Solo») та оркестрів (Ганноверського камерного оркестру, Щецинського філармонійного оркестру, «Sinfonietta Polonia», Оперного оркестру замку у Щецині, Познанського камерного оркестру, «Orchester Nova»). Виступав з концертами у Франції, Нідерландах, Італії, Бельгії, Данії, Швеції, Норвегії, Німеччині, Австрії, Україні, Латвії, Литві, Норвегії, Ісландії, Ірландії, Словаччині, Чехії, Новій Зеландії та США (в т.ч. – у Карнегі-холі). Під час 44-го Міжнародного альтового конгресу у Веллінгтоні (Нова Зеландія) у вересні 2017 р. двічі виступав як соліст з оркестром, проводив майстер класи, презентував доповідь з музичними ілюстраціями про жанр пассакалії в репертуарі для альта, під час заключного концерту диригував «Massed Viola Orchestra», а також виступив зі сольним концертом польської музики.

Здійснив записи понад 20 дисків сольної та камерної музики. Співпрацюючи зі студією звукозапису «Acte Préalable», записав окрім творів давніх епох, сучасні композиції, створені та присвячені спеціально для нього, зокрема, американським композитором та альтистом Міхаелем Кімбером. В 2008 р. видав диск з камерними творами Р. Палестера і П. Клецького. в 2009 р. разом зі сестрою, флейтисткою Євою Муравською записав диск із 6 дуетами для флейти та альта Ф.Дев’єнна. В грудні 2009-го з’явився диск із творами Йоганна Непомука Гуммеля для альта і фортепіано та альта з оркестром, записаний разом із піаністкою Урсулою Щиринською та «Hummel Project Orchestra». У 2013-ому – видав два диска з творами Міхаеля Кімбера, засновуючи серію записів усіх його творів, дві наступні платівки були видані у 2014-ому, в 2015 році – п’ятий та шостий диск, а в 2017-ому – сьомий та восьмий («Найкращі твори для альта»). У записах творів взяли участь студенти, випускники та докторанти класу альта М. Муравського з Музичної академії імені І. Я. Падеревського в Познані та Академії мистецтва в Щецині, а також – педагоги та випускники Познанської академії та два оркестри: «Concertino ze Szczecina» під керівництвом Марка Сівки та «Orkiestra dla Dyplomantów», керівник – Євгеніуш Дамбровський. Наприкінці 2015 р. побачила світ наступна платівка артиста – «Ноктюрни» з творами Л. ван Бетховена, Ф. Шопена і Я. В. Каліводи, записана з Анною Стажец-Макандасіс. В 2016 р. з’явилися два альбоми з музикою для альта та фортепіано Еміля Раті, записані із піаністкою Ганною Голексою, а також диск із циклом пассакалій для альта. В тому ж році були записані альбоми з Концертами А. Вівальді та К. Ґраупнера для віоли д’амур, гітари, альта і оркестру у співпраці з артистами із Нової Зеландії, зокрема, з Дональдем Мауриці (віола д’амур) та оркестром «Ars Longa» під керівництвом Євгеніуша Дамбровського. У 2017 р. було видано два диски з першими записами композицій Рене де Бойдеффре під редакцією М. Муравського для альта і фортепіано, у співпраці з піаністкою Урсулою Щиринською. У цьому році видав диск з авторськими редакціями творів Войцеха Гавронського для альта та фортепіано, який записав із піаністкою Анною Стажец-Макандасіс.

В 1999 році М. Муравський завершив Післядипломні студії із журналістики при Університеті імені А. Міцкевича в Познані. В 2002 році отримав сертифікат FCE Кембриджського університету, Англія. В 90-их рр. ХХ ст. та 2005-2006 рр. співпрацював з Польським телебаченням, в тому числі – у сфері реалізації концертів для «TV Polonia». З 2003 р. є членом Міжнародного альтового товариства, від 2008-го – є першим польським учасником «Hummel Gesellschaft Weimar», а з 2017-го – членом Австралійського та Новозеландського альтового товариства. Впродовж 2005-2011 рр. працював викладачем класу альта Познанській музичній середній школі імені М. Карловича, а в 2006-2013 рр. – успішно провадив клас альта в Академії мистецтва у Щецині.

http://www.marcinmurawski.eu/

 

Оксана Рапіта – відома українська піаністка, заслужена артистка України. Народилася у Тернополі. Навчалася у Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької (клас Л. П. Корній), Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка (кл. Л. Ю. Крих), аспірантурі при Московському музично-педагогічному інституті ім. Гнєсіних (А. Александров). Лауреат Республіканського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), Міжнародного конкурсу камерних ансамблів «Золота осінь» (1993, м. Хмельницький), дипломант міжнародного конкурсу піаністів ім. Паломи О’Ши (1990, Іспанія). Лауреат VІ Міжнародного фестивалю майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера (2005, м. Житомир), VІІ Міжнародного фестивалю ім. П. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк (2009, м. Вінниця).

Інтенсивно концертує в Україні та за її межами (Польща, Швейцарія, Бельгія, Німеччина, Австрія, Росія, Казахстан, Киргизстан). Володіє значним репертуаром від музики бароко до сучасності. Здійснила понад 20 прем’єр української та світової музики, брала участь у записах CD з музикою українських композиторів (С. Людкевич, І. Соневицький, М. Скорик, Ю. Ланюк, В. Камінський, Ю. Олійник, О. Козаренко). Співпрацює з різними симфонічними оркестрами України, Польщі, Швейцарії, Росії.

О. Рапіта є учасником багатьох міжнародних музичних фестивалів, зокрема: «Контрасти», «Віртуози», «Київ Музик Фест», «Київські прем’єри», «2 дні і 2 ночі», «Барви музики ХХ ст.», ім. Стравінського (Україна), «Дні музики краківських композиторів», «Варшавські музичні зустрічі», фестиваль сучасної музики ім. В. Лютославського в м. Любліні (Польща), «MENHIR» (Швейцарія), Фестиваль музики Ф. Шуберта (Швейцарія-Німеччина), «Новое передвижничество» (Росія-Киргизстан) та ін. Викладає на кафедрі спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

За концертні програми в дуеті з чоловіком Мирославом Драганом нагороджена обласною премією ім. С. Людкевича (2009).

Муравскі4
orig_141468268233748
Upcoming events
print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers