Балет

Esmeralda

C. Pugni
Duration 0 годин, 0 хвилин

Esmeralda

Балет
Duration 0 годин, 0 хвилин

Libretto by Yevhen Lysyk, Semen Drechyn, choreography by Semen Drechyn

An inspiring ballet story about passionate love!

Experience the breathtaking story by Victor Hugo about the beautiful Esmeralda and the hunchback Quasimodo presented in the ballet “Esmeralda” to the music by Cesare Pugni.

The emotional plot is brought to life by talented ballet dancers from Lviv National Opera, who portray the characters’ intense love, sacrifice, and jealousy. The colourful crowd scenes and striking costumes add to the excitement and spectacle of the show.

Marvel at the grand scenery, including the towering cathedral that serves as the backdrop to the main characters’ life drama. This ballet is a must-see for anyone who appreciates the art of storytelling through dance.

 

Directors

Ballet master of the revival

Conductor of the revival

Designer of the revival

Costume of the revival

Officials and performers

Есмеральда

Anastasia Bondar

Daryna Kirik

Olga Pylypeiko

Клод Фролло

Arsen Marusenko

Dmytro Kolomiets

Феб де Шатопер

Oleksandr Omelchenko

Arsen Marusenko

Serhiy Aleksandrov

Квазімодо

Andriy Havrin

Гудула

Yuliya Yermolenko

Цариця ночі

Inna Kluchnyk

Private: Yuliya Mykhalikha

Nataliya Pelo

Maryna Hulega

Victoria Zvarych

Скрипка соло

Юрій Войтинський

Андрій Чайковський

Event Libretto

Пролог

У Соборі Паризької Богоматері молиться  Гудула. Самотня напівбожевільна жінка шукає свою єдину доньку, яку викрали  невідомі люди. В її молитві –  благання про допомогу.

Дія 1

На майдані буяє карнавал до свята весни. Розпочинається обрання “папи” блазнів. Перемагає потворний горбань Квазімодо – дзвонар собору. Ватажок громадян Клопен Трульфу надягає на нього “тіару”. Веселощі припиняє священнослужитель Клод Фролло.

Увагу  натовпу привертає циганка Есмеральда. Із юної красуні не зводить очей і Клод. Засліплений її красою, він наказує дзвонареві викрасти Есмеральду. На щастя, її рятує нічна варта на чолі з офіцером Фебом де Шатопером. А Квазімодо забирають до в’язниці і, за спробу викрадення Есмеральди, приковують до ганебного стовпа. Натовп глузує з нього, лише Есмеральда співчуває – подає йому води. Однак,  лякається його потворності.

Дія 2

Світський бал. У містерії господиня постає Царицею ночі. Галантний офіцер Феб де Шатопер у центрі уваги гостей. Містерія балу зникає, і Феб знову зустрічає Есмеральду. Клод, охоплений пристрастю, стежить за закоханими і, втративши владу над собою, вбиває Феба.

Проповідь у соборі. Клод погрожує грішникам карою Божою. Ніхто не може повірити, що сам він – вбивця.

Дія 3

У в’язниці знесилена тортурами Есмеральда. Клод пропонує їй порятунок, але натомість дівчина має відповісти йому своїм коханням, втім вона відкидає його    домагання.

Майдан перед собором. Есмеральда в очікуванні страти. Її викрадає Квазімодо і ховає на дзвіниці. Клод останній раз просить красуню-циганку дарувати йому кохання. Знову відмова, тож він віддає Есмеральду в руки інквізиції.

На майдані перед собором, де повинна відбутися страта Есмеральди, юрмиться народ. Гудула впізнає в Есмеральді свою доньку. 

Даремно мати благає інквізиторів зберегти їй життя – спалахує полум’я… Однак йому не під силу роз’єднати матір із дочкою, які завмирають в обіймах.

Епілог

Горю Квазімодо немає меж. У відчаї він б’є в дзвони, що відлунюють протестом його душі проти жорстокості й безправ’я, та співчуттям до знедолених і пригноблених.

Short Description

Балет «Есмеральда» поставлений за мотивами роману «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго народним артистом Білорусії Семеном Дречином в 1988 році. Дана постановка і зараз є  улюбленою для шанувальників театрального мистецтва. Їй притаманна пристрасна атмосфера, вдалі сценографічні рішення і грандіозні декорації народного художника України, лауреата Національної премії ім.Т.Шевченка Євгена Лисика, до досконалості відточений танець і захоплюючий сюжет. В основі сюжетної лінії вистави лежить історія прекрасної Есмеральди, вихованої циганами, які викрали її в дитинстві.

«Есмеральда» – золотий фонд нашого театру, перлина балетного мистецтва, яка захоплює і справляє надзвичайне враження на  глядача.