News

Be first to know about events in out Opera

«ЛОЕНҐРІН» – черговий український прорив Львівської національної опери

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

27 лютого о 16:30 в дзеркальній залі Львівської Національної Опери відбувся брифінг для представників мас-медіа з нагоди прем’єри опери “Лоенґрін” Р.Вагнера.

В рамках проекту Василя Вовкуна «Український прорив» у Львівській національній опері відбудеться прем’єра опери Ріхарда Ваґнера «Лоенґрін». Це перша постановка цієї опери на львівській сцені впродовж періоду незалежності України, однак вона була в репертуарі театру до ІІ Світової війни.

Для мистецького світу, опери німецького композитора Ріхарда Ваґнера – це висока планка майстерності. Свої опери Ваґнер називав «музичними драмами», а сам Ваґнер є реформатором не лише оперного, але й всього музичного мистецтва. Саме з його творчості розпочалася тенденція, яку ми гостро відчуваємо сьогодні – це розділення музики на «класичну», для вузького кола поціновувачів, та масову.

Раніше ідея постановки вже була, проте її реалізація стала можливою при зміні керівництва Львівської національної опери. Разом з українськими митцями постановку творили іноземні фахівці, зокрема режисером-постановником опери став Міхаель Штурм (Німеччина), диригентом-постановником – Мирон Юсипович, Маттіас  Енґельман (Австрія) – художник-постановник; хормейстери опери:  Василь Коваль та Йоганнес Кьолер (Німеччина).

 
 
 
 
 
 

Творці опери запевнили, що постановка «Лоенґріна» – не буде набором старовинних декорацій та середньовічних костюмів. Це сюжет, який Львівська національна опера разом із іноземними колегами створила як приклад вільного мистецтва з актуальними та гострими питаннями для сьогодення.

 
 
 
 

«Ми собі не ставили питання «подобатись». В мистецтві, очевидно, є речі, які мають подобатись і створюються для того, щоб подобатись і приносити естетичне задоволення. Але мистецтво – це теж живий організм, який потребує думки. Інноваційність мистецтва –– вона потребує експерименту, пошуку себе в просторі та часі. І очевидно, це викликає різні почуття, думки» – поділився генеральний директор Львівської національної опери Василь Вовкун.

Постановка Ваґнера це справді грандіозний експеремент не лише для Львівської національної опери, а й загалом в оперному мистецтві України. Експеримент, який стане справжнім «Українським проривом» оперного мистецтва.

 
 
 
 
 
 

Сюжет опери «Лоенґрін» зосереджений на середньовічному епосі про легендарних воїнів Святого Грааля, які оберігали скарб. Головний герой опери – справедливий лицар, який припливає на човні, запряжений лебедем, та рятує принцесу Ельзу та прагне захищати її народ. Але за однієї умови: Ельза ніколи не запитає яке його ім‘я та звідки він прибув. В душі принцеси зароджуються сумніви, і та порушує умову, задаючи фатальні питання… Міф про добро і зло, довіру і сумніви постане на сцені Львівської опери у сучасному актуальному для сьогодення вирішенні.

 
 
 
 
 
 
 

«Це дуже актуальний сьогодні сюжет для України та Європи, тому що віра – пропала. І йдеться не про релігію. Віра у справжні вчинки, віра у слово. Коли є зневіра в цьому – тоді наступає слабкість, і приходить крах. Це дуже актуально, як на мене», –– розповів диригент Мирон Юсипович, якому вже раніше доводилось диригувати музикою Ваґнера закордоном та в Києві.

Зокрема, саме Мирон Юсипович давно мріяв про цей спектакль у Львівській національній опері, знайшовши партитуру, датовану 1902 роком та на його пропозицію і відгукнувся німецький режисер-постановник Міхаель Штурм.

 
 
 
 

«Я сильно вражений тим, що у цій країні є надзвичайно чудові, потужні співаки, які можуть прекрасно співати Ваґнера», – поділився Міхаель Штурм. Окрім цього, щодо сюжету опери зазначив: ««Ніколи не питай мене»  – це основа цього твору і ви почуєте ці слова українською мовою. Це основний мотив всієї вистави. Що відбувається між чоловіком та жінкою, що відбувається між різними людьми із різних верств? Що відбувається в суспільстві, в якому не можна ставити  питань? І коли ти займаєшся Ваґнером, ти потрапляєш у вимір, який дуже сильно проникає і в середину тебе і виходить назовні».

 
 
 
 
 
 

Важливо зазначити, що опера «Лоенґрін» у Львівській національній опері звучатиме без скорочень, німецькою мовою. Солістами є видатні українські співаки (Олеся Бубела, Роман Коренцвіт, Юрій Мінчук, Андрій Маслаков), а також запрошений гість з Європи на партію головного героя – Нуттхапорн Тамматі.

 
 
 
 
 
     
 
 
 

Прем’єра легендарної опери «Лоенґрін» відбудеться 1, 2, 6 та 7 березня у Львівському Національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, початок о 18:00.

Квитки можна придбати за посиланням:  https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/show/191

 
 
 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.