News

Be first to know about events in out Opera

Актуальний і сучасний! Львівська опера запрошує на прем’єру у декораціях Євгена Микитовича Лисика (1930–1991)

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

http://ay.kyiv.ua/uk/article/kultura/aktualnyy-i-suchasnyy

18 вересня, 2020 – 10:27

 
20 та 27 вересня у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької покажуть балет «Створення світу» Андрія Петрова, і це перша прем’єрна постановка у новому, 121-му, сезоні.

Постановку балету, який був у репертуарі театру з 1972 року і кілька разів поновлювався, театр присвячує 90-річчю від  дня народження геніального художника-постановника Євгена Лисика. Саме з його оригінальними декораціями, що входять до Золотого фонду театру, і відбудеться новітня прем’єра.

Вистава мала бути представлена ще влітку, але карантин вніс свої корективи.

У театрі переконані, що ця вистава про створення Землі та перших людей – Адама і Єви  постає у декораціях художника Євгена Лисика як велична картина зародження, випробовування людства та роздумів про подальшу долю світу.

Водночас змушені констатувати, що ім’я Лисика, який працював у Львівській опері у 1960–1990 рр., на жаль, майже не відоме широкому сучасному глядачеві, хоча мистецтвознавці ставлять його в один ряд з такими видатними художниками ХХ століття, як Пабло Пікассо та Ренато Гуттузо.

Багато хто з науковців вивчав творчу манеру сценографа Євгена Лисика, його унікальний стиль і техніку виконання значної частини монументально-живописних полотен як невід’ємної складової балетних вистав, в тім числі – й «Створення світу». «За роки творчої діяльності Євген Лисик виробив власний оригінальний стиль і творчу манеру, яка не має прямого запозичення ні в давньому, ні в сучасному театральному мистецтві. Живописні стиль і техніка стали засобами поглиблення розкриття художнього задуму, образів балетів», – пише, зокрема, про доробок Лисика у дослідженні «Творчість Євгена Лисика і балетний театр» кандидат мистецтвознавства Андрій Дем’янчук.

«Своїм мистецтвом він захоплював сучасників, його часто називали шістдесятником, адже його письмо абсолютно відрізнялося від соцреалістичних полотен інших театрів», –  зазначає генеральний директор – художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун, і наголошує: «Сьогодні Лисик – актуальний, сьогодні Лисик – сучасний».

Прем’єру зможуть побачити за один раз, на жаль, не більше 207 глядачів – саме стільки передбачено місць в умовах карантинних обмежень у залі, місткість якого – 1002 крісла. Карантин вплинув і на постановку самого твору – артисти балету виконуватимуть його під фонограму, яку оркестр Львівської опери записував під керівництвом диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького.

Над прем’єрою «Створення світу» працювали: хореографія – Михайло Заславський, балетмейстери – Герман Ісупов та Сергій Наєнко, художник – Тадей Риндзак, костюми – Оксана Зінченко, диригент – Юрій Бервецький.

Хто з артистів бере участь у виставі, можна дізнатися з афіші або на сайті Львівської національної опери.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. 
Фото – Олена Храмова

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.