Ballet

Lileia

K. Dankevych
Duration 0 годин, 0 хвилин

Lileia

Ballet
Duration 0 годин, 0 хвилин

Ballet in 2 acts

Libretto by Vsevolod Chaрovets based on the works of Taras Shevchenko

“Lileia”, also called “ballet song”, is one of the first masterpieces of choreographic art in which the national themes and poems of Taras Shevchenko have been represented.

It is deeply moving not only with the life drama of the main characters but also with its symbolism. After all, Lileia is a symbol of purity and innocence, the soul of a fragile girl embodied in a flower.

K. Dankevych’s “Lileia” is an enchanting Ukrainian ballet that combines graceful movements, traditional costumes, and emotional music based on folk songs.

Directors

Officials and performers

Лілея

Anastasia Bondar

Daryna Kirik

Степан

Андрій Михаліха

Oleksandr Omelchenko

Honored Artist of Ukraine

Князь

Arsen Marusenko

Artur Kokoev

Мати Лілеї

Аnna Yefremeniuk

Батько Степана

Andriy Bilous

Шевчик

Volodymyr Sudomliak

Свати

Yuliya Ushakova

Богдан Ключник

Маріула

Nataliya Pelo

Uljana Korchevska

Romana Dumanska

diploma of the international competition

Перко

Андрій Михаліха

Оleksandr Zamlynnyi

Ilya Ustynenkov

Гайдук

Viktor Gatselyuk

Сергій Дадукевич

Цариця русалок

Anastasia Gnatyshyn

Milena Rusanova

Event Libretto

Дія 1

У теплу літню ніч на Івана Купала дівчата кидають вінки на воду, загадуючи свою долю. Заквітчана вінком, красуня Лілея притягує зачаровані погляди парубків, а серед них –  і Степана, з яким від народження росла. Разом вони відчувають, що постало між ними незвідане досі почуття – кохання. Лілея зі Степаном просять у Князя дозволу на заручини. Князь погоджується, але зранений красою Лілеї, раптом вирішує розлучити закоханих: він наказує відвести дівчину до себе в палац, а парубка – зробити наймитом при князівському дворі. Проте громада стає на перешкоді намірам  Князя: Степана виряджають на Січ, а Лілею беруть під свою опіку.

Дія 2

Гайдуки Князя розшукують Лілею. Тікаючи від них, дівчина опиняється на березі озера, де її, знесилену, знаходять цигани. Вони оточують дівчину добротою і ласкою та допомагають утекти від князівських посіпак. В дорозі вона, стомлена, засинає і бачить дивний сон: у колі танцюючих русалок стоїть її рідний Степан. Та сон раптово обривається…

Берегом озера йдуть кобзарі. Із  ними і коханий Лілеї, якого дорогою на Січ, спіймавши, осліпили князеві гайдуки. З’являється сам Князь і хоче вбити безборонного Степана. Але Лілея заслоняє його собою. На допомогу закоханим приходить народ. Селяни вбивають безчесного Князя, а сліпий Степан-Кобзар закликає усіх до боротьби за  своє щастя і свободу.

Short Description

«Лілея» К.Данькевича – дорогоцінна перлина національного хореографічного мистецтва з втіленням шевченкових поетичних образів на балетній сцені.

Основним лейтмотивом балету є мотив “Лілеї”, побудований на українській народній пісні “Ой, зійди, зійди зіронько та вечірняя”. Композитор передає життя  героїв балету — Лілеї та Степана, розкриває їх мрії, кохання, страждання і боротьбу, життя їх народу, який дав їм прекрасні полум’яні серця, волю і силу в боротьбі проти панської неволі, віру в свою майбутню перемогу.