Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Український прорив: “Лоенгрін” у Львові

https://dt.ua/ART/ukrayinskiy-proriv-loengrin-u-lvovi-304324_.html

1 березня, 16:21 , Дмитро Левицький

У перший день весни у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької — знакова прем’єра: “Лоенгрін” Ріхарда Вагнера.

 

Генеральний директор-художній керівник Львівської опери Василь Вовкун ініціював програму “Український прорив”, мета якої — реалізувати на українській сцені амбітні й актуальні музичні проекти, запрошувати до співпраці світових зірок, втілювати яскраві тенденції сучасного світового оперного мистецтва. І якщо мова йде, зокрема, про класичну оперу, то, на думку художнього керівника театру, має бути і особливе новаторське режисерське рішення. 

Отже, на постановку класичного “Лоенгріна” театр запросив відомого німецького режисера Міхаеля Штурма. У його творчому доробку чимало гучних оперних проектів у різних європейських театрах. Останнім часом він активно співпрацює з Театром Фрайбурга. А 2017-го з успіхом презентував свій проект на Міжнародному оперному фестивалі у Фексфорді. 

До опери “Лоенгрін” цей режисер уже звертався в Люксембурзі, Саарбрюккені, — тому його львівська версія шедевра Вагнера викликає особливе зацікавлення. 

До речі, у творчій біографії майстра Штурма є й постановка “Проданої нареченої” (1995), яку він здійснив… у колишньому концентраційному таборі Терезієнштадт. 

Поки що рано говорити про режисерську концепцію Штурма у Львові. Втім, варто зауважити, що “Лоенгрін” — міжнародний проект. Адже сценограф і художник костюмів — Маттіас Енгельман (Австрія), хормейстер-консультант — Йоганнес Кьолер (Німеччина), диригент-постановник — Мирон Юсипович, хормейстер-постановник — Василь Коваль. Усі вони й запропонують новітню інтерпретацію класичного оперного сюжету, в якому переплелися міфи про вічне та миттєве, у якому діють лицар Лоенгрін та король Генріх… 

Лоэнгрин

opera.lviv.ua

Нагадаємо, що перша постановка “Лоенгріна” відбулася майже 170 років тому у придворному театрі у Веймарі під керуванням Ференца Ліста. Хоча сам Вагнер, зважаючи на серйозні обставини, зміг почути свою оперу лише через десять років у Відні. 

В одному з інтерв’ю напередодні львівської прем’єри режисер Міхаель Штурм зауважив, що важливою темою у вагнерівському шедеврі для нього є тема свободи: “Мистецтво як свобода, як вираз нас самих”. 

Важлива деталь — “Лоенгрін” Вагнера з’явиться на українській сцені доби Незалежності вперше. Попри те, що творів видатного композитора фактично немає в афішах наших театрів. 

Опера у Львові виконуватиметься німецькою мовою з українськими субтитрами. Серед виконавців головних партій у найближчих виставах — Роман Коренцвіт, Юрій Мінчун, Нуттхапорн Таматі, Олеся Бубела, Алла Родіна, Софія Соловій, Роланд Марчук, Андрій Маслаков, Юрій Трицецький та інші. 

 

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.