Опера

Трубадур

Дж. Верді
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Трубадур

Опера
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Лібрето Сальваторе Каммарано за п’єсою Антоніо Гарсіа Гутьєрреса

 Одна з найяскравіших опер Джузеппе Верді – романтична драма, повна фатальних таємниць і любовних пристрастей.

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

 

Постановники

Диригент-постановник

Режисер-постановник

Художник-постановник

Художниця костюмів

Хормейстер

Дійові особи та виконавці

Граф ді Луна

Андрій Бенюк

Віталій Загорбенський

Леонора

Олеся Бубела

Тетяна Оленич

Азучена

Наталія Дацько

Манріко

Ігор Шевчук

Феррандо

Юрій Трицецький

Інес

Вероніка Коломіщева

Рюїц

Віталій Войтко

Юрій Гецко

Старий циган

Вісник

Юрій Гецко

Лібрето

ДІЯ 1

Ніч. Варта охороняє замок графа ді Луни. Феррандо розповідає, що коли граф ді Луна та його брат були ще немовлятами, до замку потрапила стара циганка. Незабаром одне з немовлят тяжко захворіло. Вважаючи, що це сталося від чародійства, старий граф наказав розшукати циганку і спалити її на вогнищі.
Граф ді Луна кохає Леонору, але вона любить невідомого йому трубадура. Випадково зустрівшись із ним, вражений граф дізнається, що це Манріко — ватажок народних повстанців, і викликає його на двобій.
Циганський табір. Азучена розповідає Манріко про трагічну загибель матері та свою помсту. Горе нещасної Азучени, яка замість сина графа спалила свою дитину, зворушує Манріко.
Стривожена Азучена, зрозумівши, що обмовилась, запевняє Манріко, що він її син. Манріко сумує, що Леонора повірила чуткам про його смерть і пішла в монастир.

ДІЯ 2

Граф Ді Луна із групою своїх воїнів на подвір’ї монастиря чекає Леонору, щоб примусити її стати своєю дружиною. Поява Манріко руйнує цей задум.

Табір війська графа ді Луни біля мурів замку Кастеллор. Вводять стару Азучену. Феррандо впізнав у ній циганку, яка вкрала брата ді Луни. Розгніваний граф наказує кинути Азучену у в’язницю.

Каплиця в замку Кастеллор. Скінчився весільний обряд. Виходять радісні Леонора і Манріко, який у цей час отримує звістку, що Азучена в руках графа ді Луни. Він поспішає рятувати свою матір.

ДІЯ 3

Бій із військом графа ді Луни закінчився поразкою повстанців. Манріко і його друзі потрапили в полон. Леонора обіцяє графові стати його дружиною, якщо він подарує життя коханому.
Діставши розпорядження про помилування Манріко, Леонора випиває  отруту,   бо   воліє   вмерти,   аніж   підкоритися   графові.

В’язниця. Манріко та Азучена чекають страти. Леонора вмовляє Манріко негайно покинути в’язницю. Манріко кличе її зі собою. І тільки тоді, коли Леонора вмирає, Манріко розуміє, якою великою була її любов. Обманутий граф ді Луна наказує стратити Манріко. Від Азучени, яка помирає, граф дізнається, що стратив свого брата.

Історія вистави

«Трубадур» – одна з найяскравіших опер Джузеппе Верді, похмура романтична драма, повна фатальних таємниць і любовних пристрастей. Два брата, трубадур Манріко і Граф ді Луна, не маючи гадки про свої родинні зв’язки, стають непримиренними суперниками в боротьбі за владу і любов герцогині Леонори. Одержимий ревнощами і помстою, ді Луна вбиває свого брата, якого розшукував все життя за заповітом покійного батька.

Натхненний п’єсою іспанського драматурга Антоніо Гарсіа Гутьєрреса, Верді зумів створити надзвичайно яскраві музичні образи героїв. Це циганка Азучена – хранителька таємниці походження Манріко, що розривалася між материнською любов’ю і жагою помсти, підступний Граф ді Луна, благородний Манріко і його кохана Леонора. Їх доповнюють колоритні постаті циган, солдат і наближених графа, окреслені в чудових хорах.