Ігор Лацанич

Народився 11 липня 1935 року у с. Великий Березний на Закарпатті. Навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка. Майже все своє життя віддав Львівському державному академічному театрові опери та балету ім. С. Крушельницької (у 1970-1974 pp. був головним диригентом Донецького театру опери та балету). Із 1995 року поєднував посаду художнього керівника у Львові з посадою головного диригента у Казані, в театрі опери та балету ім. М. Джаліля.

Людина невсипущої енергії, він мав у своєму репертуарі понад 130 опер, балетів, оперет. Серед його найкращих постановок - "Джоконда" А. Понк'єллі, "Отелло" Дж.Верді, "Війна і мир" С. Прокоф'єва, "Князь Ігор" О. Бородіна, "Пікова дама" П.Чайковського, балети "Лебедине озеро", "Лускунчик", "Спляча красуня" П.Чайковського, "Медея" Р.Габічвадзе, "Спартак" А.Хачатуряна та інші.

У рідному театрі він постійно дбав про збереження української класики, сміливо брався за першопрочитання опер та балетів сучасних композиторів Ю.Мейтуса, В.Губаренка, Б.Янівського, М.Кармінського та інших. Його "улюбленицею" в національному репертуарі була опера "Украдене щастя" Ю.Мейтуса – одна з візитних карток львівського театру. Його лебединою піснею стала вистава-концерт "Йоган Штраус  – король вальсу", що іскристо вигравала радощами буття.