16+
Opera
Головна сцена

Кармен

Ж. Бізе
Тривалість 3 години, 20 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 1000 грн

Найближчі дати

Головна сцена
16+

Кармен

Opera
Головна сцена
Тривалість 3 години, 20 хвилин
Вартiсть квитка: 100 - 1000 грн

Лібрето Анрі Мельяка і Людовіка Галеві за однойменною новелою Проспера Меріме

Любов – це пташка вільна, вільна,
Її ніяк вам не спіймать.
Вона в’юнка, метка, свавільна,
І крилець вам їй не зв’язать*.

Драматична та хвилююча історія про кохання і ревнощі – “Кармен” Жоржа Бізе є однією з найпопулярніших опер всіх часів.

Музична партитура Ж. Бізе рясніє пристрасними мелодіями та іспанськими ритмами, а окремі номери цієї опери, такі як “Хабанера” чи “Куплети Тореадора”, на слуху чи не в кожного оперного меломана.

Кармен – темпераментна та незалежна красуня, яка не боїться жити на межі та зазнати такого солодкого відчуття небезпеки. Її спокуслива краса та пристрасний характер привертають увагу чоловіків, які стають жертвами її вабливого чару. Але чи варто піддаватися спокусам такою великою ціною?

Відчуйте ритм серця Іспанії та полум’яну пристрасть улюбленої “Кармен” у постановці Львівської національної опери!

Виконується французькою мовою з українськими субтитрами

 

* “Хабанера” Кармен з І дії опери. Початкова строфа.  Переклад М.Рильського

Постановники

Диригент-постановник

Режисерка-постановниця

Хормейстер-постановник

Балетмейстер-постановник

Художник-постановник

Художниця костюмів

Дійові особи та виконавці

Кармен

Анастасія Поліщук

Олена Скіцько

Лілія Нікітчук

Хозе

Максим Ворочек

Роман Трохимук

Олександр Черевик

Ескамільйо

Орест Сидір

Роман Страхов

Юрій Шевчук

Мікаела

Любов Качала

Олеся Бубела

Людмила Корсун

Дар’я Литовченко

Мар’яна Мазур

Маріанна Цвєтінська

Цуніга

Дмитро Кокотко

Ігор Міхневич

Назар Павленко

Юрій Трицецький

Моралес

Андрій Бенюк

Микола Корнутяк

Олексій Кувітанов

Фраскіта

Аліна Діденко

Наталія Курильців

Ганна Носова

Маріанна Цвєтінська

Мерседес

Мар’яна Мазур

Наталія Степаняк

Данкайро

Віталій Загорбенський

Микола Корнутяк

Ремендадо

Віталій Роздайгора

Максим Сальніков

Вадим Коваль

Юрій Гецко

Лібрето

Дія 1

На міському майдані в Севільї біля тютюнової фабрики розташувався караульний пост. У жвавому натовпі снують драгуни, вуличні хлопчаки, робітниці тютюнової фабрики зі своїми кавалерами.

З’являється Кармен. Темпераментна і смілива, вона звикла верховодити над усіма. Зустріч із драгуном Хозе пробуджує у ній пристрасть. Її хабанера — пісня вільної любові — звучить як виклик Хозе, а квітка, кинута до його ніг, обіцяє кохання. Прихід нареченої Хозе Мікаели примушує його на мить забути про зухвалу циганку. Він згадує рідне село, оселю, матір, поринає у світлі мрії. І знову Кармен порушує спокій. Цього разу вона розпочала сварку на фабриці, і Хозе повинен супроводити її в тюрму. Але чари циганки всесильні. Підкорений ними, Хозе порушує наказ і допомагає Кармен утекти.

Дія 2

У таверні Лілас-Пастья веселощі в розпалі. Це місце таємних зустрічей контрабандистів, яким допомагає Кармен. Разом із Фраскітою і Мерседес вона проводить дозвілля у піснях і танцях. Бажаний гість таверни — тореадор Ескамільйо. Він завжди веселий, впевнений у собі і сміливий. Життя його наповнене тривогами. Небезпечна боротьба на арені, але солодка нагорода герою — слава і любов красунь.

Темніє. Відвідувачі покидають таверну. В нічній темряві контрабандисти збираються на небезпечний промисел. На цей раз Кармен відмовляється йти з ними. Вона чекає друга.

В таверну приходить Хозе, але радість їх зустрічі короткочасна. Військовий горн закликає солдата у казарми. В його душі пристрасть бореться з обов’язком. Кармен гнівається. Між закоханими назріває сварка. Раптом з’являється Цуніга — начальник Хозе, він сподівається на прихильність Кармен. Воєнна присяга зламана, шлях повернення в казарми відрізаний. Хозе залишається з Кармен, щоб розпочати нове життя, наповнене тривогами і небезпекою.

Дія 3

Глухої ночі в горах контрабандисти влаштували привал. З ними Кармен і Хозе. Суперечка в таверні не забута. Надто велика різниця між коханцями. Мріючи про спокійне життя селянина, Хозе страждає від зради обов’язку, від туги за рідним домом. Лише палка любов до Кармен утримує його в таборі контрабандистів.

Але Кармен більше не любить Хозе, розрив між ними неминучий. А що скажуть їй карти? Подругам вони пророкують щастя, тільки Кармен доля не віщує радості: вона прочитала в картах свій смертельний вирок. З глибоким сумом роздумує вона про майбутнє. Несподівано приходить Ескамільйо — він поспішає на побачення з Кармен. Хозе заступає йому дорогу: ревнощі і гнів вибухають у його душі. Кармен зупиняє поєдинок суперників.

В цей момент Хозе зауважив Мікаелу, яка, переборовши страх, з’явилася в таборі контрабандистів, щоб забрати Хозе. Хозе не реагує на її слова. Лише принесена Мікаелою звістка про смертельну хворобу матері змушує Хозе покинути Кармен. Але зустріч їх ще попереду.

Дія 4

Ясний сонячний день. Майдан у Севільї наповнений народом, який із нетерпінням чекає початку бою биків. Гамірно і радісно вітають вони проходження героїв кориди на чолі з улюбленцем Ескамільйо. Вітає його і Кармен. Її вабить життєрадісний, відважний Ескамільйо.

Фраскіта і Мерседес попереджають Кармен про загрозу небезпеки: за нею невідступно стежить Хозе. Кармен не слухає їх; вона зібралася на арену. Хозе зупиняє її. Ніжно, з любов’ю звертається він до Кармен. Хозе не вірить, що вона розлюбила. Але відповідь Кармен невблаганна: між ними все закінчено. “Вільною народилася — вільною і помру”, — гордо кидає вона в обличчя Хозе. У нападі гніву він встромляє в неї ножа. Смертю вона стверджує свою волю.

Історія вистави

Опера Ж. Бізе «Кармен» зіткана з безлічі найпопулярніших мелодій, серед яких Хабанера і куплети Тореадора, настільки відомі, що глядачі, які прийшли на спектакль, із задоволенням наспівують їх аж до фіналу опери. Проте, сам Бізе не міг і уявити, який нечуваний успіх матиме «Кармен».

Сержант Хозе, захопившись красивою циганкою Кармен, з часом уникає зустрічей зі своєю нареченою, Мікаелою. Кармен грає з Хозе, а потім з тореадором Ескамільо, чим викликає у Хозе ревнощі, ненависть до суперника і спрагу помсти. Він намагається завоювати любов Кармен і утримати волелюбну і примхливу красуню. Зрештою Хозе вирішує, що Кармен буде належати тільки йому, і нікому більше.

Яскраві мелодії, пристрасні ритми іспанських танців, стрімкий розвиток дії, емоційна гра акторів – постановка Львівської національної опери в режисурі заслуженої діячки мистецтв України Галини Воловецької сприймається на одному диханні.