Білосніжка та семеро гномів
Найближчі дати
-
03 Листопада12:00Придбати квиток
-
01 Грудня12:00Придбати квиток
Лібрето і хореографія Ігоря Храмова за мотивами казки братів Грімм
Пориньте у дивовижний світ казки про Білосніжку та її вірних друзів – гномів, у балеті Богдана Павловського.
«Білосніжка та семеро гномів» у постановці Львівської національної опери – історія про кохання, дружбу, чари та перемогу добра над злом.
Це чудова нагода провести час усією родиною та познайомити дітей з мистецтвом класичного балету. Унікальна постановка, захопливий сюжет, улюблені персонажі, динамічна музика, цікава та винахідлива хореографія, яскраві костюми та декорації подарують святковий настрій і дорослим, і дітям.
Відчуйте магію казки у Львівській національній опері!
В одній далекій країні жили король і королева. Народилася в них донечка. Губки червоні, волосся чорне, білолиця як сніг. То й назвали її Білосніжкою. Коли королева померла, король одружився вдруге – з гарною, але злою Мачухою. У найтемнішій кімнаті, в якій знаходилася свита недоброї Королеви – улесливі коти, вона ховала чарівне дзеркало і часто, дивлячись на своє відображення, наказувала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший і найкрасивіший?». «Ви, Королево», – відповідало дзеркало.
Минули роки. Білосніжка стала прекрасною юною Принцесою. Її врода викликала велику заздрість у Королеви-мачухи.
Бал із нагоди повноліття Принцеси. Серед гостей з’являється молодий вродливий Принц. Він закохується в Білосніжку. Вона також відчула ніжне почуття до нього і подарувала Принцові троянду – на згадку про їх зустріч. Це дуже не сподобалося жадібній Королеві.
Одного разу заздрісна Королева-мачуха звернулася до свого чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший і найкрасивіший?». «Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак Білосніжка вродливіша від вас», – відповіло дзеркало. Розлючена Королева викликала Лісничого і, вручивши йому кинджал, повеліла відвести Білосніжку до дрімучого лісу й там її вбити. Лісничий засмутився жорстоким наказом, бо любив цю добру і привітну дівчинку, яка росла у нього на очах.
У лісі, на галявині біля гори, живуть семеро маленьких дивних чоловічків – Гномів. Невгамовний Веселунчик, забудькуватий Роззява, кумедний Чхайлик, вайлуватий Дрімайко, сором’язливий Стидливчик, недовірливий Буркотун і їх старший друг, розумний і хазяйновитий Мудрун, – усі дружно працюють. Вони видобувають руду та коштовне каміння, з якого виготовляють прикраси і дарують їх добрим людям. Після роботи весело йдуть відпочивати до своєї хатинки.
Недалеко від цієї галявини Лісничий привів Білосніжку й розказав їй про злий намір Королеви-мачухи. Із болем у серці він залишив дівчинку в хащах, попросивши ніколи не повертатися назад у палац.
Завиває вітер, періщить дощ, небо розтинає блискавка, гримить. Білосніжку починають оточувати жахливі страховиська. Плачучи, перелякана дівчинка тікає від них. Ось-ось вони її наздоженуть. Переповнена жахами, знесилена, вона падає на землю.
Раптом з’являються звірятка, які з цікавістю розглядають дівчинку й упізнають у ній Білосніжку, яка постійно їх підгодовувала. Вони ведуть її у маленьку хатинку Гномів.
Стомлена Білосніжка спить на маленькому ліжечку. Господарі хатинки – Гноми, повернувшись із роботи, дуже злякалися, побачивши незнайому гостю. Дівчинка прокидається і знайомиться з дивовижними чоловічками. Порадившись із Мудруном, вони дружно запропонували Білосніжці залишитися в них.
Знову Королева звернулася до чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, чи є тепер хтось від мене гарніший?». І чує у відповідь: «Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак у лісі, у хатинці семи Гномів, живе Білосніжка, яка вродливіша від вас».
Королева-мачуха розлютилася. У старих фоліантах вичитала вона чародійний рецепт, як наповнити отрутою яблуко і перетворитися на стару Жебрачку. Вона зловтішно любується червонобоким зачаклованим яблуком і бачить у мріях мертву Білосніжку.
Зранку Білосніжка проводжає Гномів на роботу. Вони радять їй не впускати нікого до хатки.
Зла Королева під виглядом Жебрачки постукала у двері й попросила води. Добра дівчина напоїла її, а «бабуся» подарувала їй яблуко, яке «здійснює» бажання. А в Білосніжки була мрія – ще раз зустрітися з Принцом. Нетерпляче відкусила вона шматочок яблука – і впала, мов нежива. Королева зі своєю свитою злобно втішається.
А тим часом Принц розшукував Білосніжку. Разом із Лісничим, який розкрив таємницю, вони йшли до того місця у лісі, де колись залишилася бідолашна дівчина.
Несподівано вони зустрілися з Королевою, яка, торжествуючи, поверталася додому. Зав’язався бій. Королева вже майже перемогла Принца з його друзями, як тут він згадав про нев’янучу й чарівну квітку кохання – троянду, яку йому подарувала Білосніжка. Він спрямував троянду, як спис, у бік Королеви – і зіткнулися світло й пітьма. А коли з уст Принца пролунали ще й слова про вірне кохання до Білосніжки, чари Королеви цілковито втратили свою силу і вона зникла.
Стурбовані Гноми в передчутті біди поспішають додому. Вони побачили Білосніжку мертвою. Вона лежала така гарна, рум’яна. Здавалося, ніби спить. Опечалені, добрі маленькі чоловічки вирішили поховати її по-своєму: на високій горі, в заквітчаному ліжечку, щоб завжди любуватися її вродою.
Принц далі шукає Білосніжку. Йому знову стала в пригоді Троянда. Вона підказала Принцові шлях до коханої Принцеси. Побачивши дівчину мертвою, юнак захотів поцілувати її востаннє. І сталося диво – Білосніжка ожила!
У палаці радісна подія – весілля Принца і Білосніжки. На свято вони запросили всіх своїх друзів і, звичайно, Гномів.
Білосніжка з Принцом жили довго та щасливо. А в їх краї панували справедливість і любов.
Балет польського композитора Богдана Павловського «Білосніжка та семеро гномів» – подарунок нашого театру найменшим глядачам.
Старовинна чарівна казка братів Грімм особливо проникливо втілена в хореографії балетмейстера Ігоря Храмова. Знайомий із дитинства сюжет про юну красуню Білосніжку, дочку Короля, яку пихата мачуха-чаклунка виганяє з дому, стає історією про дружбу і вірність. Добре серце Білосніжки, її лагідний характер і чуйність допомагають їй вижити в дрімучому лісі. Лісові Гноми щиро полюбили дівчинку і прихистили у себе. І ніякі чари й підступи не переможуть Любові.
Жива, енергійна, динамічна музика в поєднанні з яскравою і легкою хореографією перетворюють балет у справжню захопливу казку. Цей спектакль наповнений прекрасними танцями Білосніжки, завзятих гномів, звірів і птахів, які допомагали Принцу розбити чари злої королеви і з’єднати свої серця з прекрасною Білосніжкою.