Балет

Білосніжка та семеро гномів

Б. Павловський
Білосніжка та семеро гномів
балет на 2 дії
12:00 - 14:00.

Лібрето і хореографія І. Храмова за мотивами казки братів Грімм

 

 

 

Постановники
Балетмейстер-постановник

Ігор Храмов народний артист України

Диригент-постановник

Юрій Бервецький заслужений артист України

Художник-постановник

Ярослав Бринь

Cценічна відеоанімація

Босий Володимир

Данило Дацишин

Художник костюмів

Жанна Малецька

Лібрето вистави
Вступ

В одній далекій країні жили король і королева. Народилася в них донечка. Губки червоні, волосся чорне, білолиця, як сніг. То й  назвали її Білосніжкою. Коли королева померла, король одружився  вдруге  –  з гарною, але  злою У найтемнішій кімнаті, в якій знаходилася   свита  недоброї Королеви – улесливі коти,  вона ховала чарівне дзеркало і часто, дивлячись на своє відображення, наказувала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший  і найкрасивіший?». «Ви, Королево»- відповідало дзеркало.

Минули роки. Білосніжка стала прекрасною юною Принцесою. Її врода викликала велику заздрість у Королеви-мачухи.

Дія 1

1 картина

Бал із нагоди повноліття Принцеси. Серед гостей з’являється молодий вродливий  Принц. Він закохується в Білосніжку. Вона також відчула  ніжне почуття до нього і подарувала Принцові троянду –  на згадку про їх зустріч. Це дуже не сподобалося жадібній Королеві.

2 картина

Одного разу заздрісна Королева-мачуха звернулася до свого чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший і найкрасивіший?»

«Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак  Білосніжка вродливіша від вас»  – відповіло дзеркало. Розлючена Королева викликала Лісничого і, вручивши йому кинджал, повеліла відвести Білосніжку до дрімучого лісу й там її вбити. Лісничий засмутився жорстоким наказом, бо любив цю добру і привітну дівчинку, яка росла у нього на очах.

3 картина

У лісі, на галявині біля гори, живуть семеро маленьких дивних  чоловічків – Гномів. Невгамовний Веселунчик, забудькуватий Роззява, кумедний Чхайлик,  вайлуватий Дрімайко, сором’язливий Стидливчик, недовірливий Буркотун  і їх старший  друг, розумний і хазяйновитий Мудрун, – усі  дружно працюють. Вони видобувають руду та коштовне каміння, з якого виготовляють прикраси і дарують їх добрим людям. Після роботи весело йдуть відпочивати до своєї хатинки.

Недалеко від цієї галявини Лісничий привів Білосніжку й розказав їй про злий намір Королеви-мачухи. Із болем у серці він залишив дівчинку в хащах, попросивши  ніколи не повертатися назад у палац.

Завиває вітер, періщить дощ, небо розтинає блискавка, гримить. Білосніжку починають оточувати жахливі страховиська. Плачучи, перелякана дівчинка тікає від них. Ось-ось вони її наздоженуть. Переповнена жахами, знесилена, вона падає на землю.

Раптом  з’являються звірятка, які з цікавістю розглядають дівчинку й упізнають у ній Білосніжку, яка постійно їх підгодовувала. Вони  ведуть її  у маленьку  хатинку Гномів.

Дія 2

1 картина

Стомлена Білосніжка спить на маленькому  ліжечку. Господарі хатинки – Гноми, повернувшись із роботи, дуже злякалися, побачивши незнайому гостю. Дівчинка  прокидається і знайомиться з дивовижними чоловічками. Порадившись із Мудруном, вони дружно запропонували Білосніжці залишитися в них.

2 картина

Знову Королева  звернулася до чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, чи є тепер хтось від мене гарніший?». І чує у відповідь: «Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак у лісі, у хатинці семи Гномів, живе Білосніжка, яка вродливіша від вас».

Королева-мачуха розлютилася. У старих фоліантах вичитала вона чародійний рецепт, як  наповнити отрутою яблуко і перетворитися на стару Жебрачку. Вона зловтішно любується червонобоким  зачаклованим  яблуком і бачить у мріях мертву Білосніжку.

3 картина

Зранку Білосніжка проводжає Гномів на  роботу. Вони  радять їй не впускати нікого до хатки.

Зла Королева під виглядом Жебрачки постукала у двері й попросила  води. Добра дівчина напоїла її, а  «бабуся» подарувала їй яблуко, яке «здійснює» бажання. А в Білосніжки була мрія –  ще раз зустрітися з Принцом. Нетерпляче  відкусила вона шматочок яблука – і впала, мов нежива. Королева зі своєю свитою  злобно втішається.

4 картина

А тим часом Принц розшукував  Білосніжку. Разом із Лісничим, який розкрив  таємницю, вони йшли  до того місця у лісі,  де  колись залишилася  бідолашна дівчина.

Несподівано вони зустрілися з  Королевою,  яка,  торжествуючи, поверталася додому. Зав’язався бій. Королева вже майже перемогла Принца з його друзями, як тут  він  згадав про нев’янучу й чарівну квітку  кохання  – троянду, яку йому подарувала Білосніжка. Він спрямував троянду, як спис, у бік Королеви  – і зіткнулися світло й пітьма. А коли  з уст  Принца пролунали  ще й слова про вірне кохання до Білосніжки, чари Королеви цілковито втратили свою силу. І вона зникла.

5 картина

Стурбовані Гноми в передчутті біди поспішають додому. Вони побачили  Білосніжку мертвою. Вона лежала така гарна, рум’яна. Здавалося, ніби спить. Опечалені, добрі маленькі чоловічки вирішили  поховати її по-своєму: на високій горі, в заквітчаному ліжечку, щоб завжди любуватися її вродою.

Принц далі шукає Білосніжку. Йому знову стала в пригоді Троянда. Вона підказала Принцові  шлях до коханої Принцеси. Побачивши дівчину мертвою, юнак захотів поцілувати її востаннє. І сталося диво – Білосніжка ожила.

6 картина

У палаці радісна подія – Принц і Білосніжка одружуються. На свято вони запросили всіх своїх друзів і, звичайно, Гномів.

Білосніжка з Принцом жили довго та щасливо.  А в їх краї панували  справедливість і любов.

Про виставу
Короткий опис

Балет польського композитора Богдана Павловського «Білосніжка та семеро гномів» – подарунок нашого театру найменшим глядачам.

Старовинна чарівна казка братів Грімм звучить особливо проникливо в хореографії балетмейстера Ігора Храмова. Знайомий з дитинства сюжет про юну красуню Білосніжку, дочку Короля, яку пихата чаклунка мачуха виганяє з дому, стає історією про дружбу і вірність. Добре серце Білосніжки, її лагідний характер і чуйність допомагають їй вижити в дрімучому лісі. Забавні лісові Гноми щиро полюбили дівчинку і прихистили у себе. І ніякі чари і підступи не переможуть Любов.

Жива, завзята, динамічна музика в симбіозі з яскравим і легким хореографічним текстом  перетворюють балет в справжню захоплюючу казку. Цей спектакль наповнений прекрасними танцями Білосніжки, завзятих гномів, звірів і птахів, які допомагали Принцу розбити чари злої королеви і з’єднати свої серця з прекрасною Білосніжкою.

 

Копия Білоснеж- 349
Копия Белоснежка -костюми-1 303
Білосніжка-премєра-29 грудня 2013 року 683
Білосніжка-премєра-28 грудня 2013 року 440
Білосніжка-премєра-28 грудня 2013 року 134
Білосніжка-премєра- 173
Білосніжка 241
Білосніжка 106
Білосніжка 072
Білосніжка 019
Білосніжка- 3.01.2013 231
Белоснежка -костюми-1 168
DSC01368
BILOSNIZKA 804-1
Bilosnishka 512-1
1
_MG_7780
_MG_7779
_MG_7745
_MG_7724
_MG_7678
_MG_7596
_MG_6528
_MG_6509
_MG_6482
_MG_6449
_MG_6267
_MG_6156
_MG_6151
_MG_6012
Найближчі події
2019
06
січ.
неділя
12:00-14:00 | 50-300 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
2019
13
січ.
неділя
12:00-14:00 | 50-300 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
2019
10
лют.
неділя
12:00-14:00 | 50-300 грн
Львівський національний академічний театр опери та балету
Обрати деньКупити квиток
Білосніжка

Вікторія Зварич

Дарія Ємельянцева

Євгенія Коршунова лауреат премії ім. В. Писарєва

Вікторія Ткач

Принц

Сергій Качура

Євгеній Свєтліца заслужений артист України

Мудрун

Володимир Судомляк

Стидливчик

Сергій Ломовицький

Володимир Судомляк

Роззява

Костянтин Гуляй

Олег Ласка

Володимир Судомляк

Дрімайко

Андрій Адонін

Віктор Гацелюк

Мирослав Мельник

Олег Петрик народний артист України

Чхайлик

Олег Ласка

Володимир Судомляк

Веселунчик

Андрій Адонін

Юрій Мартин

Мирослав Мельник

Володимир Судомляк

Буркотун

Андрій Адонін

Руслан Диня

Максим Козак

Володимир Судомляк

Королева

Анастасія Ісупова заслужена артистка України

Христина Трач заслужена артистка України

Юлія Михаліха-Рома

Наталія Пельо

Королева-Відьма

Уляна Корчевська

Сергій Качура

Свита Королеви (Коти)

Анастасія Гнатишин

Галина Горбачук

Ірина Довгановська

Роксоляна Іскра

Юлія Рижа

Марія Потапова

Юлія Ушакова

Лісничий

Сергій Качура

Андрій Михаліха

Віктор Маліновський

Арсен Марусенко

Свита Принца

Сергій Качура

Андрій Михаліха

Богдан Нікулін

Святослав Кащій

Соло на скрипці в оркестрі

Юрій Войтинський

Соло на віолончелі в оркестрі

Андрій Теленко

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців