Сергій Проскурня: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Сергій Проскурня

Український театральний режисер, продюсер.

Василь Вовкун – частина моєї долі. Навіть, не сказав би – мого життя чи моєї творчої біографії, а моєї долі. Тому що ті враження, які ти отримуєш в юності – дуже важливі, вони як цеглинки фундаменту, на якому потім збудовується твоє життя, архітектура твоєї творчості.

Василь – це явище у моєму житті, не просто людина – а явище (!), яке супроводжує мене з перших днів навчання в нашій спільній alma mater – інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. Власне, ін’єкції українськості, уваги і неймовірної причетності до українського слова, поезії, літератури, були пов’язані з Василем, з Лідією Жук, з тією генерацією акторів – ще студентів, з якою я зустрівся в інституті – і це все є дуже важливим для мене.

Згодом з Василем мене пов’язує неймовірна кількість спогадів: починаючи від драматичних непростих моментів, які пов’язані з прийняттям його карколомного рішення все-таки прийняти моє запрошення і переїхати до Києва; і, скажімо, через «Червону руту», театр-студію «Будьмо», через спільні проекти, пов’язані з його діяльністю міністра (тому що я був його радником на громадських засадах), і аж потім – до наших спільних розмов про розбудову оперного мистецтва в Україні. Це все супроводжує мене багато-багато років.

Так що, як частину свого життя – я не можу не те щоб забути, я не можу уникнути цієї причетності! Тому бажаю – нам з Василем спільно – великого здоров’я і довгих років творчого життя, тому що попереду дуже-дуже багато роботи!