Вінсент Козловський

31 жовтня та 1 листопада 2019 року одноактні балети Ігоря Стравінського "Пульчинелла" та "Весна священна" пройдуть під орудою Вінсента Козловського (Польща)

Вінсент Козловський (Польща)

"Абсолютний, надзвичайний талант"

- Пітер-Лукас Граф

"Витончений музикант і професіонал"

- Патриція Копаччинська

Запрошений диригент Львівської Національного театру опери та балету.

Всесвітньовідомий польський диригент. Його пристрасть до музикування, блискучий талант, різнобічний репертуар та глибоко зворушливі інтерпретації ставлять його на одному рівні із провідними світовими диригентами його покоління.

У березні 2017 він зумів у дуже короткий термін підготуватись до диригування яскравим дійством під назвою “Перехід” у Центрі зустрічі культур (Centre for the Meeting of Cultures) у Любліні. Проєкт включав виконання “Весни священної” Ігора Стравінського з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії та “Весіллячка” з Kwadrofonik&Guests, Хором “Gloria”, Йоанною Фрезел, Аґнєшкою Ядвіґою Ґрохалою, Діонізом Вінсентом Плачковским та Робертом Ґерлахом, а також хореографією Яцека Лумінського. Вистава була тепло сприйнята публікою і високо оцінена мистецькою спільногою.

У грудні 2017 він записав CD для лейблу RecArt із вокально-інструментальними творами Романа Палєстера, кожен з яких є прем’єрним записом з провідними польськими співаками Шимоном Комасою, Івоною Хосса, Хором Краківської філармонії та Beethoven Academy Orchestra: http://www.recart.pl/en Компакт-диск здобув позитивні відгуки критиків.

Вінсент є випускником Lucerne Festival Academy (2017). Обраний з понад 400 претендентів зі всього світу, він був призначений запрошеним диригентом, працюючи поряд з такими митцями, як Вольфганг Рім, Матіас Пінчер, Гайнц Голліґер, Мішель ван дер Аа. Патріція Копачинська високо оцінила його після репетиції скрипкового концерту Ліґеті: “Вінсент надзвичайно точний, зрозумілий, розумний, сповнений ідей та ініціатив. Він диригував так, що я без вагань грала б із ним на найбільших сценах”. Він диригував Lucerne Festival Alumni Ensemble та Lucerne Festival Academy Orchestra у Конгрес-центрі в Люцерні.

> Диригуючи “Весною священною” напам’ять, Козловському вдалося відтворити інтелектуальний композиторський задум, і в той же час спроєктувати підсвідому, внутрішню первинну енергію (Magazynszum.pl).

В сезоні 2018-19 він розпочав співпрацю з Львівською оперою, кілька разів диригуючи новою виставою “Правда під маскою”, що складається з “Весни священної” та “Пульчінелли” з новою хореографією Марчелло Алджері. У 2019 році він підтримує тісний зв’язок з Львівською оперою як запрошений диригент, Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії (Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти” – концерт-відкриття), дебютує з

оркестром INSO-Львів (Bach – BirthdayNight Marathon), й ансамблем Pro et Contra (Сцена нової музики).

Він диригував оркестром Львівського театру опери і балету, Краківської опери, Sinfonietta Cracovia, Beethoven Academy Orchestra, Artur Rubinstein Philharmonic в м. Лодзь, Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, Orchestra Giovanile Italiana, Lucerne Festival Academy Orchestra, Lucerne Alumni Ensemble, MAV Budapest Orchestra, Trondheim Symfoniorkestre & Opera, Lutosławski Orchestra Moderna, INSO-Львів, Ensemble Nostri Temporis, Thessaloniki Philharmonic Orchestra, оркестрами Вроцлавської й Краківської музичних академій, Dedalo Ensemble, різноманітними камерними проєктами та ін.

Козловський володіє широким репертуаром, симфонічним, оперним та ораторіальним від бароко до сучасності. Він активний учасник освітніх програм для дітей та молоді, а також благодійних організацій. Засновник та керівник Lutosławski Orchestra Moderna — ансамблю, який спеціалізується на сучасній музиці та із величезним успіхом дебютував на Міжнародному фестивалі сучасної музики “Варшавська осінь” у 2014 році.

“Його трактування музичного твору водночас як виконавця і композитора, унікальна музична пам’ять, природна, точна та виразна диригентська техніка, чутливість до колористики та форми у поєднанні з енергійним темпераментом та сильною особистістю роблять інтерпретації Козловського такими, що повністю задовільняють як композиторів, так і слухачів і музикантів, з якими він співпрацює. “

- Тадеуш Вілецький

Вінсент — півфіналіст Першого міжнародного конкурсу Фелікса Мендельсона-Бартольді в Салоніках та півфіналістом Міжнародного музичного конкурсу імені принцеси Астрід. Брав участь у численних майстер-класах з такими викладачами, як Колін Меттерс, Павел Пшетоцький, Яцек Каспшик, Ґабріель Хмура, Станіслав Кравчинський, Рафал Делєкта. Вивчав диригування під керівництвом Мацєя Творека, Кшиштофа Пендерецького, Петера Лукас-Ґрафа. Був асистентом Ґабріеля Хмури, Людвіка Віцького і Андреаса Сперінга (Ваґнер, “Золото Рейна”), Марека Піяровського, Павела Пшетоцького та багатьох інших.

Вінсент Козловський пише камерну, оркестрову, електронну музику, музику для театру і перформансу. Викладач, менеджер проєктів і промоутер благодійних фондів, що працюють з темою здоров’я, таких як Фонд DKMS. Він мріє одного дня продиригувати його власними оперними постановками.

Вінсент народився в Любліні, Польща. Він є учнем маестро Павела Пшитоцького, в якого навчався диригування у Краківській Музичній Академії, де також вивчав композицію та акордеон. Він також відвідував майстер-класи Даніеля Ґатті та Лучано Акочелли в Музичній академії Кіджі в Італії.

www.vincentkozlovsky.com