Мирослав Скорик

Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордена «Знак Пошани», нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, академік Академії мистецтв України.
Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка (клас композиції професорів С. Людкевича, Р. Симовича та А. Солтиса), аспірантуру при Московській державній консерваторії ім. П.Чайковського (клас професора Д. Кабалевського).
З 1963 року у Львівській, а з 1966 року у Київській консерваторії ім. П. І. Чайковського викладав теорію музики і композицію. З 1984 року – професор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, завідувач кафедрою композиції Львівської державної музичної академії ім. М. В. Лисенка. З 1968 року М.Скорик – секретар Національної Спілки композиторів України, з 1984 року – голова правління Львівської організації Національної Спілки композиторів України. З 2011 по 2016 роки – художній керівник Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка.
М. Скорик – один з найяскравіших представників сучасного покоління композиторів. Його музика, поєднуючи в собі яскравий національний колорит і сучасну музичну техніку, увійшла до репертуару багатьох українських і зарубіжних виконавців і колективів. Це, зокрема, «Гуцульський триптих» і «Карпатський концерт» для симфонічного оркестру, три фортепіанні та три скрипкові концерти, сім партит для різних складів, дві сонати для скрипки і фортепіано, численні композиції для фортепіано.
М. Скорик – автор музики до фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», визнаного одним із дванадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів. Твори композитора виконуються в США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччині, Росії, Грузії, Вірменії, країнах Балтії. Він часто виступає виконавцем своїх власних творів – як диригент і піаніст.
Музикознавчі праці Мирослава Скорика присвячені проблемам гармонії композиторів XX століття.
Композитор створив низку монументальних творів, серед яких Духовний концерт для змішаного хору а сареllа і солістів, опера «Мойсей» за однойменною поемою І. Франка, та балет Н. Паганіні – М. Скорика «Каприси», які йдуть на сцені Національної опери України (постановки 2006 та 2011 рр.), балет Дж. Пуччіні – М. Скорика «Повернення Баттерфляй» (Львівський національний театр опери та балету ім. С. Крушельницької), кантата «Гамалія» на вірші Т. Г. Шевченка для змішаного хору, солістів і симфонічного оркестру, концерти № 3, 4, 5 для скрипки з оркестром.
М.Скорик – ініціатор і співзасновник багатьох міжнародних музичних фестивалів, серед яких «Музика українського зарубіжжя», Дні американської й української музики у Львові, «Пам'яті жертв голодомору – композитори України», Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Очолював журі міжнародних виконавських конкурсів, Міжнародного фестивалю «Київ Мюзик Фест».