Андрій Юркевич

Народився в місті Зборові на Тернопільщині (Україна).

Навчався в Тернопільському музучилищі ім.С.Крушельницької, яке закінчив в 1990му, в Івано-Франківському музпедінституті ім.В.Стефаника (факультет музики та хореоґрафії - 1990-1991 рр.), в Львівській Музичній Академії ім.М.Лисенка на кафедрі оперно-симфонічного диригування (клас професора, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Луціва Ю.О.), яку закінчив в 1996 році.
1997–2000 роки – навчання в аспірантурі ЛМА ім. М.Лисенка , під час якого почав свою викладацьку діяльність на кафедрі оперно-симфонічного та хорового диригування.

З 1994 року почав працювати у Львівськoму державному академічному театрі опери та балету імені С.Крушельницької , спершу в якості суфлера, а з 1996 року на посаді диригента.

В 1998 р. став дипломантом “ІІ національного конкурсу диригентів ім.С.Турчака” в м.Києві

З 1999р.по 2002 р. – викладач на кафедрі симфонічного та хорового диригування Львівської музичної академії ім.М.В.Лисенка.

2001-2002 рр. – стажування у Варшавському “Teatrze Wielkim” (Польща) під творчим керівництвом артистичного директора театру Яцека Каспшика.

З 2002 р. – навчання в Італії по композиції в консерваторії ім.Дж.Россіні (м.Пезаро)

Європейська кар’єра Андрія Юркевича розпочалася з дебюту за пультом славнозвісної Римської опери - балетом “Лебедине озеро”. Після цього зав’язалася міцна творча співпраця з цим колективом, яка вилилась в постановках балетів “Спляча красуня”, “Лускунчик” Чайковського, постановкою опери Фальстаф Верді з славнозвісним режисером Франко Дзефіреллі. З 2007 року по теперішній час диригент здійснив чимало оперних постановок в Європі та у світі, диригував багатьма симфонічними концертами.

В 2006-2009 роках тісно співпрацював з Одеським Національним оперним театром, сезон 2008-2009 р.р. був його головним диригентом.

Кар’єра, яку Андрій продовжив в Європі та по всьому світу включає в себе назви таких театрів як Королівський театр Брюсселя Ла Моне, Мюнхенська Штатсопера опера, Берлінські Штатсопера та Дойчеопера, театр Муніціпаль де Сантьяго (Чілі), Національна Афінська опера, театри в Генуї, Болоньї, Палермо, Неаполя, Флоренції , оперні театри Кьольна, Дюссельдорфа, Штутгарта, знаменитий Барселонський Лісеу, Королівська опера Мадриду, оперний театр Сан-Франціско (США), Київська Національна опера України.

Особливе місце в доробку диригента - співпраця з колективами Віденської Штатсопери та Цюріхського оперного театру, де Андрій Юркевич був першим українським диригентом, який став за пульт цих славнозвісних колективів.

Сезони 2014-2017 р.р. Андрій Юркевич очолював Варшавську Національну оперу (Театр Вєлькі), де втілив багато творчих задумів, серед яких особливе місце мала ювілейна постановка опери Монюшко "Страшний двір" у співпраці з валлійським режисером Девідом Паутні. Наш диригент був першим українцем від дня створення цього театру, який здійснював музичне керівництво на протязі трьох сезoнів кращого колективу сусідньої нам країни.

Здійснив офіційні записи на CD таких опер:
- Ф.Маркетті: "Ромео і Джульєта” – Dynamix 2005
- Г.Доніцетті: "Лукреція Борджія", з Едитою Груберовою в головній партії, – Nightingale 2010
- Г.Доніцетті: "Лючія ді Ляммермур", з Андреа Бочеллі в головній партії, - Sugar S.r.l. 2018

На даний момент диригент очолює Національну оперу ім. Марії Бієшу в Кишиневі (Молдова), має запрошення на постановки в різних театрах світу, співпрацює з багатьма симфонічними оркестрами.

[embed]https://andriyurkevych.com/wp-content/uploads/2020/06/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82.webm[/embed]

[embed]http://naszwybir.pl/novij-muzichnij-direktor-natsionalnoyi-operi-u-varshavi-ukrayinets-andrij-yurkevich/[/embed]