Майстер класи Ольги Пасічник для солістів Львівської національної опери

У червні 2018 року Львівська національна опера презентуватиме нову постановку славетної опери «Дон Жуан» В.А.Моцарта у режисерському трактуванні Василя Вовкуна. Виконавський склад, що готує оперу – не лише солісти Львівського театру: вперше був проведений кастинг, у якому взяли участь, без перебільшення, співаки з усієї України, від Львова до Сімферополя.
Більшість із них – це молоді й талановиті виконавці, у яких за плечима немалий досвід та успішний початок сценічної кар’єри. Однак, у найвідповідальніших партіях нерідко потрібен наставник, хто допоможе «дошліфувати грані», щоб виступ вдався справді блискучим.
Тож, до активної роботи над постановкою «Дон Жуана» з майстер класами запросили відому українську оперну виконавицю, сопрано Ольгу Пасічник. У репертуарі співачки партії з опер від Бароко до сучасності, які вона виконувала на сценах Парижа, Амстердама, Мадрида, Відня, Мюнхена,
Варшави та ін.
Майстер класи Ольги Пасічник у Львівській національній опері тривали впродовж 5-8 травня 2018 року. Найбільше уваги виконавиця приділяла правильній італійській вимові у аріях та речитативах, а також фразуванню. Спостерігати за її роботою зі солістами було надзвичайно цікаво – це справді було майстерне «шліфування»: пошук правильних барв, кольорів – як і емоційних, так і тембральних.
Присутність Ольги Пасічник на репетиціях надзвичайно мотивувало солістів. Сама виконавиця також тепло відгукнулася про своїх «підопічних»: «Видно, що вони надзвичайно горять цією постановкою і працюють з усіх сил».
Прем’єра оновленої постановки опери «Дон Жуан» В.А.Моцарта запланована на 30 червня 2018 року.
Стефанія Олійник