Гала-концерт солістів Львівської національної опери відкрив 6-й фестиваль ім. Богуслава Качинського в Бялій Подлясці


У День Незалежності України, 24 серпня, концертом «Vivat Lviv Opera» розпочався 6-й фестиваль. Видатні артисти Львова, солісти Львівської національної опери, під керівництвом музичного керівника театру Івана Чередніченка, представили відомі оперні хіти з творів Дж. Верді, Дж. Пуччіні, С. Монюшка та М. Лисенка.

24 серпня 2024 року в амфітеатрі у польському місті Бяла Подляска відбулося урочисте відкриття 6-го фестивалю Богуслава Качинського Гала Львівської національної опери під назвою «Віват Львівська Опера!»

Ведучими були журналіст і військовий кореспондент Б’янка Залевська та Кшиштоф Корвін-Піотровський (автор сценарію та продюсер). Виступали солісти Львівської опери: Мар’яна Цвєтінська (сопрано), Анастасія Поліщук (мецо-сопрано), Максим Ворочек (тенор), Роман Страхов (баритон), а також скрипаль-віртуоз, концертмейстер оркестру Львівської опери Олександр Божик. Диригував музичний керівник театру – Іван Чередніченко.


Перед виступом львівських виконавців Остап Громиш, заступник генерального директора-художнього керівника Львівської національної опери з міжнародних та творчих питань, зазначив:
«Ми дуже раді, що знову в Бялій Подлясці. Для нас це не просто концерт. Це місце, де ми відчуваємо родинне тепло від людей, які тут живуть. Сьогодні в Україні відзначають День Незалежності. Сьогодні цей день омитий кров’ю солдатів і мирних жителів, руїнами розбомблених будівель. Але ми працюємо і продовжуємо жити. Артисти, які виступатимуть на цій сцені, не мають зброї в руках, їхня зброя – голоси та інструменти. Їхнє мистецтво говорить про те, що наша країна буде розвиватися. Ми відбудуємо всі наші міста, всі наші будівлі та всі наші вулиці. Дякуємо вам, поляки, що відкриваєте нам своє серце зараз, коли нам особливо важко!»

Як зазначив Томаш Пастернак (Tomasz Pasternak) у статті про подію опублікованій на музичному порталі «Orfeo», «концерт «Vivat Lviv Opera» був, насамперед, презентацією яскравих оперних арій у виконанні чудових українських солістів».

Маріанна Цвєтінська представила «Болеро» Герцогині Олени із «Сицилійської вечірні» Джузеппе Верді та блискуче заспівала фінальну арію Гальки з однойменної опери Станіслава Монюшка.

«Її яскраве сопрано в меандрах драматичної колоратури звучало надзвичайно вільно й красиво, граючи фразуванням і сміливістю індивідуального звучання», – зазначає портал «Orfeo».


Своє бездоганне розуміння ідіоми Верді Роман Страхов продемонстрував у знаменитих баритонових плачах: «Alzati….Eri tu!» Ренато з «Балу-маскараду» та «Cortigiani» головного персонажа Ріголетто.


Максим Ворочек продемонстрував ліричне звучання бельканто та почуття драматичної експресії у двох шлягерних аріях принца Мантуанського з «Ріголетто» – «Questa o quella» та «La donna è mobile», а також у дуеті з «Богеми» Дж. Пуччіні разом з Маріанною Цвєтінською.


Анастасія Поліщук співала, серед іншого: арію Азучени «Stride la vampa» з опери «Трубадур» Дж. Верді, у якій виконавиця продемонструвала багаті грудні звуки та впевнені верхи. Також співаки виконали солоспіви Миколи Лисенка.


Вінцем програми став квартет із «Ріголетто», виконаний солістами з фантазією та бравадою. Надзвичайним моментом вечора був виступ скрипаля-віртуоза, концертмейстера оркестру Львівської національної опери Олександра Божика, який виконав «Чардаш» Вітторіо Монті та на біс – фрагмент з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді.

Музичний фестиваль імені Богуслава Качинського відбувся вже вшосте. Ідейний натхненник фестивалю – Богуслав Качинський (1942-2016), журналіст та музичний критик, популяризатор класичної музики, засновник численних спеціалізованих фестивалів та музичного фонду «Орфео», що має на меті підтримку та популяризацію польської культури.

Більше про виступ солістів Львівської національної опери читайте за посиланням: https://orfeo.com.pl/vivat-opera-lwowska/