Музичний салон

Virtuoso a Leopoli

concert
Duration 0 годин, 0 хвилин

Virtuoso a Leopoli

Музичний салон
Duration 0 годин, 0 хвилин

Short Description

Солісти концерту:
Валерій Соколов, скрипка (Україна – Німеччина)

один з найбільш затребуваних у світі молодих скрипалів, який отримав визнання завдяки технічній бездоганності гри, емоційності і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару.

Коли Валерію було 18 років, про нього зняв фільм «Скрипка в душі» знаменитий французький режисер Бруно Монсенжонавтор документальних стрічок про Святослава Ріхтера, Дітріха ФішераДіскау, Гленн Гульд, Давида Ойстраха, Ієгуді Менухіна. Цей фільм отримав безліч похвальних відгуків і транслювався на телеканалі ARTE TV.

Валерій Соколов народився 1986 року в Харкові. Навчався в Харківській спеціальній музичній школі (клас доцента Євдокимова С.А.). У 1999 році, завдяки вдалому виступу на юнацькому міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате в Памплоні, отримав грант Фонду Володимира Співакова на продовження навчання в лондонській Школі скрипалів Ієгуді Менухіна, куди поступив у клас Наталії Боярської.Згодом він був прийнятий в лондонський Королівський коледж музики. У 2010 році закінчив аспірантуру в елітній музичній академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) по класу Гідона Кремера та Анни Чумаченко, а в 2014 році – стажування у Віденській Консерваторії в Бориса Кушніра.

Брав участь в майстер-класах Захара Брона, Дори Шварцберг, Руджеро Річчі, Мстислава Ростроповича, Гідона Кремера, Андрас Шиффа та інших. У 2005 році Валерій став переможцем Міжнародного конкурсу скрипалів імені Джордже Енеску в Бухаресті, отримавши Гран-прі і два спеціальні призи: від Фонду Енеску і за краще виконання Сонати № 3 для скрипки і фортепіано Енеску.

Валерія Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу. Він грав з Національним оркестром Франції, Оркестром «Філармонія» (Лондон), Стокгольмським філармонічним оркестром, Симфонічним оркестром Роттердама (Нідерланди), Клівленда і Токіо, цюріхськими філармонічним оркестром «Тонхалле» і Зальцбургским «Моцартеум», Оркестром Північно-Німецького радіо (Ганновер) і багатьма іншими. Тривала співпрацю пов’язує скрипаля з Камерним оркестром Європи.

Валерій Соколов постійний учасник фестивалів Вербьє (Швейцарія) і Аспен (США), Фестивалю Французького радіо (Франція), Фестивалю імені Менухіна (Швейцарія) та інших.

Сольні концерти музиканта пройшли в паризькому театрі Шатле і Театрі на Єлисейських полях, Лондонському Вігмор-холі, Театрі Олімпіко в Римі, а також в Лінкольн-центрі, залі Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі, Фестивальному залі Баден-Бадена, в залах Ванкувера, Гонконгу , Ліона і Ессена. Зараз постійним партнером в сольних виступах Валерія Соколова є піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Євген Ізотов.

У 2007 році Валерій Соколов підписав ексклюзивний контракт з компанією звукозапису EMI-Classics (Англія / Франція). Результатом спільної роботи на сьогоднішній день стали три диска.

Першою з’явився запис Сонати для скрипки Енеску, яку Валерій Соколов виконав разом з піаністкою Світланою Косенко (2007). У жовтні 2011 року вийшов диск із записом концертів Бартока і Чайковського з Цюріхськими філармонічним оркестром під керуванням Девіда Цінмана. У 2012 році вийде третій диск Валерія Соколова – це запис з концерту в залі Маріїнського театру (фортепіано – Євген Ізотов).

Як постійний виконавець камерної музики, Валерій Соколов співпрацював з такими музикантами як Міша Майський, Гарі Хоффман, Леонід Горохов, Гідон Кремер, Вадим Рєпін, Денис Мацуєв, Юліан Рахлін, Квартет Шимановського, Кетрін Стотт, Вікторія Постникова і Ігор Четуєв.

У лютому 2008 Валерій дав американську прем’єру Концерту для скрипки і фортепіано Бориса Тищенко в Карнегі-холі.

Валерій Соколов автор ідеї та художній керівник Міжнародного фестивалю камерної музики «Музичні вечори», який проходив в Харкові (Україна) в 2010 і 2011 роках.

 

Каськів Олег, скрипка  (Швейцарія)

Український скрипаль, музичний директор та професор класу скрипки в Міжнародній Академії Є. Менухіна (Швейцарія).

Закінчив Львівську середню спеціалізовану музичну школу ім. С. Крушельницької (1985-1996), Львівську державну музичну академію ім. М. Лисенка у класі Тетяни Сиротюк та Богдана Каськіва (1996-2001) та Міжнародну музичну академію Єгуді Менухіна (Швейцарія, 1996-2002) у класі проф. Альберта Лисого. Стипендіат Міністерства культури України (1995), Президента України (1996), ЮНЕСКО (1996). Лауреат конкурсів Богодара Которовича (Київ, 1996, 3-тя премія), ім. Дваріоноса (Литва, 1996, 1-ша премія), Ніредьгазі (Японія, 1997, 3-тя премія), Молінарі (Швейцарія, 1998, 1-ша премія), ім.Л.Шпора (Німеччина, 1998, фіналіст; 2003, 5-а премія), Ліпіцера (Італія, 1999,5-та премія), Королеви Єлизавети (Бельгія, 2001, лауреат), в Монреалі (Канада, 2003, 5-а премія), ім. Д. Ойстраха (Одеса, 2004, 4-а премія). Як соліст та в складі камерного оркестру А. Лисого виступав із концертами в Україні, Швейцарії, Німеччині, Італії, Іспанії, Португалії, Данії, Польщі, Австрії, Аргентині, Канаді, Китаї, Макао, Сингапурі, Таїланді, Японії, південноафриканських країнах.

Як соліст Олег Каськів з великим успіхом виступає в Україні з такими оркестрами, як Національний симфонічний оркестр України, Одеський національний філармонійний оркестр, Симфонічний оркестр Львівської філармонії, INSO-Lviv, Віртуози Львова, а також в різних країнах світу у співпраці з такими колективами, як камерний ансамбль «Camerata Lysy», камерний оркестр «Camerata de Lausanne», Цюріхський симфонічний оркестр, Національний оркестр Бельгії, Монреальський симфонічний оркестр, Симфонічний оркестр Баден-Бадена, “Gstaad Festival Orchesta”.

Для лейблу Claves здійснив записи сонат Е.Ізаї для скрипки соло, скрипкового концерту Л. ван Бетховена та низки творів для скрипки соло. А також октети Мендельсона, Бруха, Свендсона, Дораті.

Олег грає на скрипці майстра Джузеппе Гварнері «дель Джезу»(1724р), одного з найвидатніших скрипкових майстрів в історії, наданій йому на знак визнання високого класу як скрипаля та музиканта.

Андрій Мурза, скрипка (Україна-Німеччина)

Український скрипаль, художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів, артист Дюссельдорфського симфонічного оркестру (Німеччина). Бере участь в роботі журі міжнародних конкурсів та проводить майстер-класи в містах України, Китаю і Німеччини. З 2019 викладає в Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової.

Андрій Мурза є переможцем міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдавії і «Мистецтво XXI століття» в Україні. Брав участь в міжнародних фестивалях в Хайдельберзі (Німеччина), Сантандері (Іспанія), «Два дні і дві ночі нової музики» і «Золоті скрипки Одеси» (Україна). Він виступає з концертами в містах Швейцарії, Франції, Німеччини, України, Італії та Іспанії, де відбувся його дебют на Національному радіо Іспанії, де він виконав твори Баха, Шуберта, Шнітке і Сен-Санса.

Андрій народився в Одесі, в родині музикантів. Почав своє навчання в школі імені П.С. Столярського в класі доцента Ганни Лаптєвої, згодом в Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової, в класі професора Михайла Турчинського.

Незабаром він продовжив своє навчання у всесвітньо відомого професора Марко Ріцці у Вищій школі музики імені Королеви Софії в Мадриді (Іспанія), а також в сольній аспірантурі Вищої школи музики Мангейма (Німеччина). Величезний вплив на його професійне становлення надали заняття з видатними музикантами сучасності, серед яких: Пінхас Цукерман, Жерар Пулє, Захар Брон, Вівіан Хагнер, Міріам Фрід і Ференц Радош.

Під час свого перебування в Європі Андрій Мурза неодноразово ставав володарем різних нагород і грантів культурних фондів, серед яких Фонд Ісаака Альбеніса (Мадрид), Національний культурний фонд Німеччини (Берлін), Фонд Оттілія Зельба (Берлін) і міжнародний фонд Володимира Співакова. В 2013 році відбувся його концертний тур по містах Іспанії, після чого він був удостоєний честі виступити перед Іспанської королівської сім’єю, де був нагороджений Королевою Іспанії почестною грамотою.

Концертував з такими оркестрами як: Національний оркестр опери і балету Молдови, Національний симфонічний оркестр України, Державний симфонічний оркестр радіо і телебачення України, Одеський національний симфонічний Оркестр, Одеський філармонічний камерний оркестр, Одеський національний оркестр опери і балету. Також співпрацював з багатьма відомими диригентами, серед яких Оксана Линів, Азіз Шохакімов, Павло Пшитоцький, Ігор Шаврук, Володимир Сіренко, Хесус Лопес Кобос, Хайме Мартін та інші.

Андрій Мурза грає на скрипці видатного французького майстра Аугуста Бернарделя 1840 року.

Агата Шимчевська, скрипка (Польща) 

Агата Шимчевська належить до вузького кола найвидатніших польських скрипалів і альтистів, визнаних у всьому світі.

З моменту отримання 1-ї премії, золотої медалі та призу глядацьких симпатій на 13-му Міжнародному конкурсі скрипалів Венявського в Познані, вона регулярно виступає в Європі, Азії, Північній і Південній Америці, завоювавши визнання міжнародних критиків, всесвітньо відомих диригентів, оркестрів та фестивалів, з якими вона співпрацювала. Вона виступає в найпрестижніших концертних залах, в тому числі Карнегі-хол в Нью-Йорку, Берлінській філармонії під керуванням таких диригентів, як Сейджі Озава, сер Невілл Маррінер, Андрій Борейко, Кшиштоф Пендерецький, Єжи Максим’юк та Кшиштоф Урбанський. Восени 2010 року вона дебютувала в Королівському фестивальному залі з Лондонським філармонічним оркестром під керівництвом Осмо Вянскя.

З 2014 року Агата є першою скрипкою квартету ім. Кароля Шимановського.

Шимчевська була в числі переможців Лондонської Music Masters Award (2009), а в останні роки вона також була удостоєна Polityka Passport Award і чотирьох Fryderyk Awards, дві з них за запис Гражини Бацевич – Фортепіанного квінтету для Deutsche Grammophon з Крістіан Цімерман.

Агата Шимчевська закінчила Вищу школу музики і театру в Ганновері в класі проф. Кшиштофа Венгжина і Академію музики в Познані, де вона вчилася в проф. Бартоша Бриля. В даний час вона є професором Університету музики ім. Фредеріка Шопена у Варшаві.

Агата Шимчевська грає на скрипці виданого майстра Ніколо Гал’яно 1755 р.

Володимир Микитка, альт (Німеччина)

Український музикант, альтист. Навчався у ЛССМШІ ім.С.Крушельницької (1979-1990) у класі скрипки викладача Вайсфельда О.Я. З 1990 по 1995 навчався у Варшавській музичній академії ім. Ф.Шопена (Польща) у класі скрипки проф. Я .Кухарського, а з 1995 року в класі альта відомого професора і музиканта Хатто Баєрлє у Вищій музичній школі м.Ганновер (Німеччина), яку закінчив по спеціальностях альтист та камераліст та отримав звання магістра.

З 1995 року він член заснованого у Варшаві КВАРТЕТУ ім. Кароля ШИМАНОВСЬКОГО, у складі якого стає Лауреатом престижних міжнародних конкурсів у Флоренції (Італія,1997), Ганновері (Німеччина,1997), Мельбурні (Австралія,1999), Осаці (Японія,1999), Премії ім. К.Шимановського (2005).

Вдосконалював свою майстерність у Ісака Стерна, Вальтера Лєвіна, учасників квартетів Amadeus, Julliard, Emerson, Guarnerі.

Він є учасником багатъох міжнародних фестивалів: (Reingau Musikfestival, SchleswigHolstein Musikfestival, Lockenhaus Festival, London Proms та ін.). Концертує в Європі, Азії, північній та південній Америці, Австралії.

Виступав на сценах Carnegie Hall (Нью Йорк), Suntory Hall (Токіо), Кonzerthaus (Берлін), Сoncertgebouw (Амстердам), Musikverein (Відень), Angels Place (Сідней), Дом Музыки (Москва), Shanghai Symphony Hall.

В дискографії 13 альбомів та записи з концертів. Зробив ряд записiв для ВВС, SWR, ORF, NDR, WDR, Arte, Радіо Франс.

Доцент класу альта у Hochschule für Musik und Tanz Köln/Aachen , виступає як соліст з оркестром та в ансамблях різних складів.

Олександр Пірієв, віолончель (Україна) 

Український віолончеліст, музикознавець, громадський діяч. Стипендіат Фонду імені М.Лисенка (2004), Фонду Президента України (2005). Лауреат Міжнар. конкурсу мол. виконавців «XXI Century Art» (2002, 1-а премія). Закінчив КССМШ М.В.Лисенка (2000), Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського (2006), магістр муз. мистецтва. 2006–10 відточував свою майстерність в асистентурі-стажуванні НМАУ.

Вже під час навчання (від 2002) учасник численних міжнародних фестивалей в Україні та за кордоном: «Київ Мюзик Фест», «Контрасти», «Віртуози», «Прикарпатська весна», «Junge Donau Philarmonie», «Україна-Європа», «Чайковський-FEST», «Vivere Memento», тощо…

О. Пірієв співпрацює майже зі всіма симфонічними та камерними оркестрами України, а також виступає в Азербайджані, Австрії, Німеччини, Угорщинi, США, Китаї. Концертний репертуар Пірієва включає майже повну антологію творів для віолончелі. Виступав з відомими диригентами України та Світу, серед них: Володимир Сіренко (Україна), Микола Дядюра (Україна), Володимир Шейко (Україна), Валерій Матюхін (Україна), Юрій Янко (Україна), Тарас Криса (США), Хобарт Ерл (США), Федір Глущенко (Росія), Фахраддін Керімов (Азербайджан), Дмитріюс Злотнікас (Литва), Дзанань ЯНЬ (Китай), Цюнцьзє ДОНГ (Китай).

О. Пірієв є пропагандистом сучасної академічної музики. Найвідоміші композитори України, зокрема Мирослав Скорик, Євген Станкович присвятили йому свої концерти з оркестром.

О. Пірієв також відомий як виконавець камерної музики. Він грає численні концерти з відомими українськими музикантами, утворюючи яскраві творчі союзи. Зокрема з українськими композиторами – Мирославом Скориком, Ганною Гаврилець, Богданою Фроляк, з піаністами Євгеном Ржановим, Юрієм Котом, Геннадієм Дем’янчуком, Олегом Полянським (Німеччина), Дмитром Онищенко (Росія), Станіславом Христенко (США), Кадзунорі Маруяма (Японія), скрипалем Кирилом Шараповим, віолончелістами Іваном Кучером, Ярославом Мигалем, Денисом Северином (Швейцарія), Марком Денемарком (Кларнет), Київським Квартетом саксофоністів та багато ін.

Вагомий внесок О. Пірієв у розвиток національної культури в Україні та за її межами, він підтримує культурні зв’язки з країнами Європи, Азії, Близького Сходу. Ініціював проведення в Україні та Росії 1-го міжнародного фестивалю пам’яті композитора І. Карабиця «Vivere Memento» (2010, Київ–Москва), «Концерти Пам’яті» до вшанування трагічних події на АЕС «Фукусіма–1» в Японії за участю японських музикантів  (2011-12 рр., Київ). Олександр Пірієв перший виконавець в Україні концерту “Mersiye” для віолончелі з оркестром азербайджанської композиторки Франгіз Алізаде (2011 р.), а також перший виконавець в Азербайджані концерту №1 для віолончелі з оркестром М. Скорика (2012 р.). У грудні 2012 О. Пірієв став організатором мистецького проекту «Уікенд Ювілярів» – 2-х ювілейних концертів видатних українських композиторів В. Сильвестрова (до 75-річчя з дня народ.) і Є. Станковича (до 70-річчя з дня народ.).

Восени 2013 року О. Пірієв став артистичним директором Міжнародного фестивалю “Дні музики Мирослава Скорика” присвяченого святкуванню 75-річчя з дня народження легендарного українського композитора Мирослава Скорика. В травні 2015 року О. Пірієв став генеральним продюсером міжнародного проекту “Музика Гії Канчелі” присвяченого святкуванню 80-річчя з дня народження легендарного грузинського композитора Гії Канчелі та відзначення 30-річчя заснування Київського Квартету саксофоністів в рамках офіційних святкувань «Дня Європи» в Україні. Також, Олександр Пірієв перший виконавець віолончельних концертів Мирослава Скорика та Євгена Станковича, які також йому були присвячені (2016 р.). В 2016 р. став ініціатором та артистичним директором Національного культурно мистецького проекту “ТРИ С: Скорик – Станкович – Сильвестров”, який об’єднав творчість видатних сучасних українських композиторів у більш, як 20 міст України. В жовтні 2017 р. О.Пірієв став продюсером всеукраїнського проекту “Мирослав Скорик у стилі Джаз”, який протягом 2017-2018 рр. охопив понад 10 міст України. З листопада 2017 до квітня 2018 очолював міжнародий фестиваль “Kharkiv Music Fest” на посаді генерального продюсера. З липня 2018 року є генеральний продюсером міжнародного проекту “Рік Музики мирослава Скорика” ,який триває донині.

Від 2008 є засновником та головним редактором (2008 – 2016 рр.) єдиного в Україні інформаційного Інтернет-ресурсу Національного порталу академічної музики «Music–Review Ukraine», що попуряризує і стимулює розвиток класичної музики, а з 2009 до 2013 року він очолював Цикл концертів камерної музики «Music–Review WEEKEND», який протягом свого існування об’єднує видатних музикантів, композиторів, колективи та яскраві молоді таланти України.

О.Пірієв поєднує виконавську діяльність з керівництвом керівництвом низки міжнародних фестивалів та проектів, серед них: Всеукраїнський концертно-мистецький проект “Віолончельна пектораль” (2013-2015 рр.), Міжнародний фестиваль «Чайковський-FEST» (2013-2017 рр.), всеукраїнський культурно-мистецький проект «Нова філармонія» (з 2014 р.). У 2016 р. став генеральним менеджером Національної концертної агенції “UKR Artists”, яка об’єднала знаменитих виконавців, композиторів, колективи України та стала організатором численних гастрольних проектів в Україні та за кордоном.

У серпні 2017 році О.Пірієв очолив музичну редакцію Українського Радіо “Культура”, а з квітня 2018 став продюсером музичних програм та позастудійних трансляцій Українського Радіо.У червні 2020 року рішенням Правління ПАТ “НСТУ” О. Пірієв став заступником Голови Правління Художнього Фонду Українського Радіо (музичний напрямок).

З вересня 2020 року О.Пірієв викладає у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського на кафедрі струнно-смичкових інструментів.