Olesandru Samoile
Education, work activities and repertoire parties
Музичний керівник і диригент

Народний артист Республіки Молдова, лауреат Державної премії та кавалер ордена Республіки Молдова, лауреат премії Фонду Ірини Архипової.
Закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. М. Римського-Корсакова, а також Уральську державну консерваторію ім. М. Мусоргського.
О. Самоїле працював головним диригентом і художнім керівником Національної опери Республіки Молдова та Державної опери Ізміру (Туреччина).
Співпрацював з Російським національним оркестром, Великим симфонічним оркестром ім. П.І. Чайковського, оркестром Санкт-Петербурзької філармонії, New Philharmoniс Tokyo (Японія), лондонським Royal Albert Hall, оркестром Румунського національного радіо. Диригував у Большому театрі Росії, в Московському музичному театрі ім. К.С. Станіславського та В.І. Немировича-Данченка, у Михайлівському театрі Санкт-Петербурга, в оперних театрах Києва, Мінська, Самари, Челябінська, Уфи, Єкатеринбурга, Стамбула, Анкари, Анталії та інших міст.
О. Самоїле здійснив понад 70 оперних і балетних постановок.
Неодноразово брав участь в оперних фестивалях «Ірина Архипова представляє», міжнародному оперному фестивалі Aspendos та Стамбульському оперному фестивалі. Маестро став одним з фундаторів і засновників фестивалю «Запрошує Марія Бієшу».
З 2009 року О. Самоїле – головний диригент і музичний керівник Одеського національного академічного театру опери та балету.