Oksana Lyniv (Ukraine-Germany)

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська диригентка, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені. У 2021 році українка стане першою жінкою-диригентом найпрестижнішого оперного фестивалю світу у Байройті, вперше за його 145-літню історію.

Оксана Линів розпочала професійну діяльність на сцені Львівської національної опери: у якості асистентки диригента у постановці опери «Набукко» Дж. Верді, а вже згодом на сцені театру відбулися її гостьові виступи в операх «Трубадур» Дж. Верді та «Сільська честь» П. Масканьї.

Після здобуття у 2004 році ІІІ премії на Першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамберзі (Німеччина), Оксана у 2008-2013 роках була диригенткою Одеського театру опери та балету, з 2013 року до 2017 року – диригенткою і асистенткою генерального музичного директора Баварської державної опери. У 2017-2020 роках – головна диригентка Оперного театру та філармонійного оркестру Ґраца, Австрія.

Оксана Линів співпрацювала з численними оркестрами світу та найвідомішими оперними театрами в Австрії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщині, Румунії, Японії та Україні.

Диригувала виставами у Берлінській державній опері, Баварській державній опері, Державній опері Штутгарта, Франкфуртській опері (Німеччина), Опері Грац, Театрі «Ан-дер-Він» (Австрія), Великому театрі Лісеу в Барселоні (Іспанія), Королівській шведській опері (Швеція), Львівській національній опері, Одеській національній опері (України) та ін.

Паралельно з блискучою міжнародною кар’єрою Оксана Линів опікується розвитком класичної музики в Україні та є культурним амбасадором України у світі. У 2016 році з її ініціативи у Львові було засновано Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, яким вона керує як арт-директор. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, що став найпотужнішою платформою для розвитку молодих музикантів з усіх областей України і вже завоював міжнародне визнання блискучими виступами у Бонні, Берліні, Ґраці, Львові та Києві.

Chief conductors
Theodore Kuchar (USA)
conductor-director