Oksana Dyka

Оксана Дика – відома українська зірка світової оперної сцени 10 червня вражатиме глядачів Львівської національної опери своїм виконанням партії неприступної китайської Принцеси Турандот в однойменній опері Дж.Пуччіні.
   
Історія української сопрано викликає захоплення:
  • Народилася на Житомирщині, а вокальну освіту здобула у Національній музичній академії України імені П. Чайковського у Києві. Ще студенткою стала лауреаткою низки міжнародних конкурсів, в т. ч. Конкурсу імені С. Крушельницької на сцені Львівської опери;
  • Після завершення навчання, її кар’єра отримала стрімкий розвиток і співачка підкорювала один за одною кращі сцени світу – Нью-Йорка, Мілану, Парижа, Лондона, Дрездена, Турину, Валенсії, Цюріха та Монте-Карло.
  • Серед провідних партій виконавиці – Аїда, Дездемона («Аїда», «Отелло» Дж. Верді), Тоска, Чіо-Чіо-сан, Турандот («Тоска», «Мадам Баттерфляй», «Турандот» Дж. Пуччіні), Недда («Паяци» Р. Леонкавалло), Ярославна («Князь Ігор» О. Бородіна), Тетяна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського) та ін.
  • Оксана Дика співпрацювала зі славетними диригентами, такими як Даніель Баренбойм, Зубін Мета, Джеймс Конлон, Леонард Слаткін, Карло Ріцці та інші.
  • Партія Турандот є знаковою для співачки, яка виконувала її у театрах від Нью-Йорка до Гонг-Конга, зокрема, у відомій постановці Франко Дзеффіреллі на сцені Метрополітен-опера у 2017 році.

[:]