Mykola Dyadura
Education, work activities and repertoire parties

головний диригент Національної опери України імені Т.Шевченка, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка.
Закінчив Київську національну музичну академію імені П. Чайковського. У 1986-88 рр. був головним диригентом Омської філармонії (Росія), згодом – Сеульського симфонічного оркестру (Південна Корея).
Важливий етап у розбудові його кар’єри – отримання премії та спеціального призу Японської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі диригентів у Токіо в 1987 р. Після цього М.Дядюру запросив всесвітньо відомий диригент С.Озава на стажування до США і провів його разом із Л.Бернстайном та А. Превіном.
У Національній філармонії України М.Дядюра започаткував цикли «Всі симфонії Бетовена», «Всі симфонії та концерти Брамса» та ін. Він – диригент-постановник багатьох театрально-концертних проектів: моноопера «Ніжність» В.Губаренка,опери «Руслан і Людмила» М.Глінки та «Фіделіо» Л.-В.Бетовена та ін..
Як гостьовий диригент працював із філармонічними оркестрами Італії, Польщі, Росії, Південної Кореї, Японії. Брав участь у багатьох музичних фестивалях. У Сеульській опері здійснив постановки «Тоски» Д.Пуччіні, «Паяців» Р.Леонкавалло, «Сільської честі» П.Масканьї. У Національніому театрі України імені Т.Шевченка диригує операми «Севільський цирульник» Д.Россіні, «Богема» Д.Пуччіні, «Ріголетто» Д.Верді, «Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті та ін..
У 2005 р. отримав нагороду уряду Франції «Кавалер ордена мистецтв і літератури»