Alina Didenko

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сопрано

Education, work activities and repertoire parties

Ліричне сопрано

Здобула освіту в Рівненському державному музичному училищі (спеціальність – Хорове диригування), Рівненському державному гуманітарному університеті (спеціальність – естрадний вокал), а також у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка (у класі народної артистки України Л. Божко), де здобула ступінь магістра.

Брала участь у майстер-класах народної артистки України Марії Стефюк, болгарського співака Калуді Калудова.

Лауреатка Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Т. Терен-Юськіва (м. Львів, 2008).

Впродовж 2013 – 2016 рр. – солістка Державної заслуженої академічної капели України «Трембіта». У 2016-2017 рр. стажувалася у Національній опері України імені Т. Шевченка.

Виступала на сцені Львівської національної філармонії, виконуючи твори В. А. Моцарта, Л. ван Бетховена, М. Скорика та ін. Гастролювала у Парижі (Франція), Вроцлаві (Польща).

З 2019 року є солісткою Львівської національної опери. Дебютувала у партії Розіти у прем’єрі оперети «Ключ на бруківці» Ж. Оффенбаха. Далі були дебюти в опері «Богема» Дж. Пуччіні у партії Мюзетти, у партії Ельвіри у сучасній версії постановки опери «Сокіл» Д. Бортнянського, а також в ролі Фраскіти у «Кармен» Ж. Бізе. 

У репертуарі співачки оперні партії:

Паміна – «Чарівна флейта» В.А. Моцарта

Віолетта – «Травіата» Дж. Верді

Фраскіта – «Кармен» Ж. Бізе

Мюзетта – «Богема» Дж. Пуччіні

Ельвіра – «Сокіл» Д. Бортнянського

Оксана – «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемоського

Наталка – «Наталка Полтавка» М. Лисенка

Розіта – «Ключ на бруківці» Ж. Оффенбаха

Розалінда – «Летюча миша» Й. Штрауса