Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

«Досконалість Бароко» від творчої майстерні «Exultate»

 

 

  Вперше у Львові, 25 жовтня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери відбувся концерт творчої майстерні «Exultate». Колектив професійних музикантів, заснований у 2017 році, незмінно пропагує в Україні музику барокової доби.

   До концертної програми «Baroque Perfection», яку музиканти представили львівській публіці, ввійшли як і духовні, так і світські твори переважно композиторів ХVII-XVIII ст.. Знамениті арії з опер та ораторії Георга Фрідріха Генделя були виконані поруч з не менш відомими фрагментами з духовних композицій – Меси та Пасіонів Йоганна Себастьяна Баха (який, як відомо, не написав жодної опери). Таким чином, різноманітна вокальна музика цієї доби прозвучала у виконанні співачок Юлії Рисак-Ткаченко (сопрано) та Ольги Крамаренко (мецо-сопрано).

   Поміж вокальними номерами концерту прозвучала також інструментальна музика, створюючи цілісне уявлення про різножанрове музичне мистецтво Бароко. Це – інструментальні сонати Й.С. Баха та його сина Карла Філіпа Емануеля Баха (слава якого свого часу затьмарювала постать батька), фантазія для флейти соло Г.Ф. Телемана, обробка для струнних знаменитої Пасакалії з Сюїти для клавіру Г.Ф. Генделя, Grave для альта, струнного квартету і клавесину Їржі Бенда.

  Ще один цікавий твір, виконаний цього вечора – Концерт для віолончелі з оркестром в стилі Й.К. Баха французького композитора Анрі Казадезуса, який жив у першій половині ХХ століття, однак писав, наслідуючи стиль композиторів минулих епох. З Віолончельного концерту, який був створений у стилі Йоганна Крістіана Баха (також сина Й.С.Баха), на концерті прозвучала частина Adagio.

  Варто відзначити й інструменталістів колективу – Кирила Бондара і Дмитра Бондаренка (скрипка), Валентину Буграк (альт), Артема Замкова (віолончель), Мирославу Сіренко (флейта), Варвару Турту (клавесин), які представили настільки насичену програму кращих музичних зразків доби Бароко.

Стефанія Олійник,

музикознавиця, кандидат мистецтвознавства  

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.