Чим Львівська національна опера дивуватиме глядачів у травні: вистави для дорослих і дітей

Після тривалого весняного локдауну, травнева афіша Львівської національної опери пропонує глядачам різнобарв’я репертуару: опери, балети, вистави для дітей, концертні програми, концерти камерної музики. Деякі з вистав вже тривалий час не ставилися у зв’язку із карантином: у травні на сцену Львівської опери повертаються грандіозна феєрія «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Є. Станковича (27, 28 травня) та комедійна романтична опера «Севільський цирульник» Дж. Россіні (20, 29 травня).

Також прозвучать улюблені глядачами опери «Дон Жуан» В. А. Моцарта (13, 14 травня), «Аїда» Дж. Верді (15 травня), «Богема» Дж. Пуччіні (8 та 30 травня), «Наталка Полтавка» М. Лисенка (8 травня) та балети «Лебедине озеро» П. Чайковського (7, 16, 19 травня), «Дон Кіхот» Л. Мінкуса (21 травня).

У травні Львівська національна опера щотижня радуватиме наймолодших глядачів – у репертуарі заплановані дитячі вистави «Попелюшка» А. Спадавеккіа (16 травня), «Лис Микита» І. Небесного (23 травня), «Білосніжка і семеро гномів» Б. Павловського (30 травня).

На камерній сцені театру – у Дзеркальній залі Львівської національної опери цього місяця звучатиме максимально багато української музики. На концертних програмах «Леся: струни і голоси» (12 травня), «Моцарт+» (16 травня), «Vox Ukraine» (18 травня), «Стець&Баришевський» (30 травня) відкрийте для себе твори сучасних композиторів або ж насолодіться класикою різних століть.

Усі вистави та концерти виконуються наживо за участі солістів, артистів хору, балету та оркестру Львівської національної опери та запрошених виконавців.

Детальніше про репертуар у травні:


Балет «Лебедине озеро» П. Чайковського

7, 16, 19 травня о 18:00, Глядацька зала

«Лебедине озеро» П. Чайковського – одне з найбільш неперевершених і знаменитих творінь балетного мистецтва. Його хореографія протягом довгого часу вважається загальновизнаною перлиною світового балету.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/show/27

Опера «Наталка Полтавка» М. Лисенка

8 травня о 12:00, Глядацька зала

Легендарна історія про любов і вірність за п’єсою І. Котляревського, з якої починався український театр на початку ХІХ століття. Народні мелодії в обробці композитора М. Лисенка і чарівливі голоси, що не залишать байдужими слухачів опери.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100130251

Опера «Богема» Дж. Пуччіні

8 і 30 травня о 18:00, Глядацька зала

«Богема» − одна із найвідоміших опер славетного італійського композитора Джакомо Пуччіні. Почувши цю оперу вперше, Ви ніколи не забудете її проникливих мелодій та емоційної музики. Адже в основі сюжету – зародження почуттів, ніжне кохання і, водночас – любов паризької богеми до життя. Та у долі свій присуд: часом щастя здається таким близьким, а потім вмить стає недосяжним…

Квитки: https://lviv.kontramarka.ua/uk/bogema-43354.html

Музичне дійство «Леся: струни і голоси»

12 травня о 19:00, Дзеркальна зала

Презентація унікального музичного дійства до 150-річчя Лесі Українки. Прозвучить музика сучасних композиторів Олександра Козаренка та Мирослава Волинського на слова Лесі Українки, серед них – перше виконання окремих композицій.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100130783

Опера «Дон Жуан» В. А. Моцарта

13, 14 травня о 18:00, Глядацька зала

Одна із найвідоміших опер В. А. Моцарта «Дон Жуан» у постановці Львівської національної опери, що увійшла до програми «Український прорив» генерального директора та художнього керівника театру Василя Вовкуна, дивує глядачів cучасним прочитанням відомого твору. Легенда про ловеласа постає у реаліях сьогодення.

Квитки: https://lviv.kontramarka.ua/uk/premera-opera-don-zuan-45805.html

Опера «Аїда» Дж. Верді

15 травня о 18:00, Глядацька зала

«Аїда» − одна із кращих та найграндіозніших опер в історії музики і творчості славетного Джузеппе Верді. Колоритна музика опери, яскраві декорації та костюми переносять слухачів у стародавній Єгипет і часи правління фараонів. Із невимовною гостротою розгортається любовний трикутник і драма почуттів, що засліплюють і руйнують життя.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100127634

Музична казка «Попелюшка» А. Спадавеккіа

16 травня о 18:00, Глядацька зала

В основі музичного твору лежить добре відома казка «Попелюшка» – про працьовиту дівчинку, злу мачуху та її ледачих дочок – Колючку і Злючку. Добра повчальна історія продовжує радувати і дивувати маленьких й дорослих.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100127620

Концерт «Моцарт+»

16 травня о 15:00, Дзеркальна зала

Дивертисмент В. А. Моцарта у виконанні знаних віртуозів львівської сцени Марії Ткачик (скрипка), Устима Жука (альт) та Оксани Литвиненко (віолончель).

Квитки: https://opera.lviv.ua/afisha/

Концерт «Vox Ukraine»

18 травня о 19:00, Дзеркальна зала

У виконанні струнного квартету «Фенікс» прозвучать твори найвідоміших українських композиторів сучасності – М. Скорика, Є. Станковича, В. Сильвестрова.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100130784

Опера «Севільський цирульник» Дж. Россіні

20 і 29 травня о 18:00, Глядацька зала

Одна з кращих комічних опер: в основі лібрето запозичена у драматурга-сатирика Бомарше історія про графа Альмавіву і винахідливого цирульника Фігаро, який допомагає своєму патрону одружитися на чарівній Розіні всупереч підступам її сластолюбного опікуна.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100127645

Балет «Дон Кіхот» Л. Мінкуса

21 травня о 18:00, Глядацька зала

Неймовірні пригоди Дон Кіхота, втілені у танці, захоплять веселим сюжетом глядачів різного віку. Балет створений за мотивами відомого роману Сервантеса, а яскрава музика Мінкуса, запальні екзотичні танці і найскладніші класичні па у виконанні головних героїв, вражаючі декорації та розкішні костюми створять незабутній настрій від феєрії краси і танцю.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100127644

Концертна програма «Верді-Гала»

22 травня о 18:00, Глядацька зала

Улюблені публікою зі всього світу віртуозні арії та ансамблі з опер Дж. Верді, прозвучать у виконанні солістів Львівської національної опери. З дня тріумфального успіху опери «Набукко», яка стала символом національного відродження в Італії, Верді залишається найбільш популярним і виконуваним оперним композитором. Його мелодії запам’ятовуються з першого разу і пам’ятаються назавжди, а опери не сходять з афіш театрів світу.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100127655

Опера для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного

23 травня о 14:00 та 19:00, Глядацька зала

Сучасна опера для сімейного перегляду за відомою поемою-казкою Івана Франка «Лис Микита». Опера має чимало несподіванок: від самого звучання (адже в оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучать цимбали, бандура, ліра і трембіта), до сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, а також сучасних технологій 3D-проекції та світла.

Квитки: https://lviv.kontramarka.ua/uk/premera-lis-mikita-57942.html

Феєрія «Коли цвіте папороть» Є. Станковича

27 і 28 травня о 18:00, Глядацька зала

Це вражаючий спектакль, що поєднує хорове виконавство, народні традиції обрядовості свята Івана Купала і сучасну хореографію. Доповнює враження – яскраве дійство у форматі 3D-технологій.

Гучна новітня прем’єра феєрії відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року. Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим радянською владою.

Квитки: https://lviv.kontramarka.ua/uk/premera-koli-cvite-paporot-43355.html

Балет для дітей «Білосніжка та семеро громів» Б. Павловського

30 травня о 12:00, Глядацька зала

Балет польського композитора Богдана Павловського, написаний на основі казки братів Грімм. Музика наповнена лірикою – для зустрічей Білосніжки і Принца, і гумором – у зображенні кумедних Гномів. Цікава, винахідлива хореографія, мальовничі декорації і костюми викликають захоплення юних глядачів.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100129572

Концерт «Стець&Баришевський»

30 травня о 15:00, Дзеркальна зала

Назар Стець (контрабас) і Антоній Баришевський (фортепіано) – імена цих українських виконавців відомі не лише в Україні, але й на багатьох світових сценах. Від романтики до сучасної музики – програма їх камерного концерту у Львівській опері.

Квитки: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100130970

*Зверніть увагу, що питання безпеки кожного відвідувача та працівника є пріоритетним для Дирекції театру. Тож просимо дотримуватися правил відвідування та протиепідемічних заходів, з якими Ви можете ознайомитися на сайті Львівської національної опери у розділі «Візит до театру».