Брифінг з нагоди проведення першого в Україні Літнього Інституту «МИСТЕЦЬКА ПІСНЯ – ОПЕРА В МІНІАТЮРІ» під керівництвом ПАВЛА ГУНЬКИ
Сьогодні, 27 червня, у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери відбувся брифінг для представників ЗМІ, театральних критиків з нагоди проведення першого в Україні Літнього Інституту «МИСТЕЦЬКА ПІСНЯ – ОПЕРА В МІНІАТЮРІ» під керівництвом ПАВЛА ГУНЬКИ.
Відкрив брифінг заступник генерального директора-художнього керівника Театру, Заслужений діяч мистецтв України Михайло Швед. Він наголосив щодо важливості підтримки молодих українських співаків, що також декларує програма розвитку Львівської Опери «Український прорив», і висловив вдячність Павлові Гунці щодо його діяльності та співпраці з музикантами України.
Про особливості першого циклу майстер-класів в Україні – Літнього Інституту «Мистецька пісня – опера в мініатюрі» розповів відомий оперний співак, артистичний директор «Ukrainian Art Song Project» (Канада), британець українського походження Павло Гунька.
Він особливо тепло відгукнувся про молодих українських співаків, вісім з яких (а заявок на майстер-класи було надіслано більше 30!) мають можливість тиждень навчатися під його керівництвом, та підготувати програму для Заключного концерту, який відбудеться 30 червня о 15:00. Павло Гунька також подякував своєму заступнику та співорганізатору майстер-класів Романові Дзундзі.
Враженнями поділилися також учасники Інституту – Ірина Ключковська та Володимир Шагай, талановиті співаки, солісти Івано-Франківської та Тернопільської філармоній. Вони розповіли, що із нетерпінням чекають на Заключний концерт, бо кожна пісня – це буде наче виконання невеличкого спектаклю, опери, а виконавці співатимуть поміж глядачів і будуть взаємодіяти з публікою. «Це може бути певним шоком для слухачів!», – зауважила Ірина.
Заключний концерт «Мистецька пісня – опера в мініатюрі» відбудеться вже цієї неділі, 30 червня о 15:00. Прозвучать мистецькі пісні українських композиторів – М.Лисенка, Я.Степового, К.Стеценка, С.Туркевич та інших. Виступатимуть восьмеро учасників Літнього Інституту, а загальна концепція і драматургія концерту – це «буде перехід від тіні до світла», зазначив Павло Гунька, який виступив також режисером цієї програми.