Аукціон «Дарунок для Соломії»: перший акорд у святкуванні 150-річчя Соломії Крушельницької
Сьогодні, 1 червня, у Дзеркальній залі Львівської національної опери відбулася унікальна подія – аукціон «Дарунок для Соломії», ініційований Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові та Львівською національною оперою.
65 картин та скульптур, подаровані митцями спеціально для цієї ініціативи, були сьогодні представлені на аукціоні. Їх покупці придбали не лише цінні полотна, що будуть згадкою про непересічну подію, але й здійснили свій внесок у відновлення помешкання співачки, а нині – музею Соломії Крушельницької у Львові.
«Сьогодні – перший акорд до наступного ювілейного року з дня народження Соломії Крушельницької, – відзначив директор музею Михайло Кобрин. «Я маю мрію, щоб музей її імені став гарним і сучасним, який не можна не відвідати, приїхавши до Львова. Я переконався ще в одному – у вмінні українців у критичний момент об‘єднуватися. Тож дякуємо меценатам, художникам, нашому партнеру – Львівській національній опері та кожному, хто прийшов. Кожна Ваша копійка піде на розвиток музею».
Генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун привітав гостей заходу: «Те, що ми робимо сьогодні – ми дуже важко виробляємо еліту, елітність. Це виховується, насамперед, в родині, в освіті, у розумінні мистецтва. Однак придбавши сьогодні картину, ми зможемо сказати своїм дітям – ти маєш піти до музею, бо ця картина спричинилася до його розвитку».
Гостями аукціону стали представники влади, бізнесу, митці. Музикували під час події піаністи Марта Кузій, Сергій Григоренко, а сопрано, соліста театру Людмила Осташ виконала чаруючу арію з репертуару Соломії Крушельницької, опери «Мадам Баттерфляй» Дж. Пуччіні (концертмейстер – Наталія Пелех).
Привітали присутніх на мистецькому аукціоні також представники влади:
Голова Львівської обласної державної аміністрації Максим Козицький: «Хочеться жити в суспільстві, де меценатство є модним. Дякуємо кожному, хто долучився!».
Директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда: «Ми творимо наше місто кожного дня, і сьогодні ми творимо надзвичайну культурну подію!».
Скільки полотен було придбано та яку суму вдалося зібрати для розвитку музею – організатори повідомлять незабаром.