Звіт за останній квартал поточного театрального сезону
Цей період був творчим і наповнений креативністю. За короткий термін було здійснено три прем’єрні вистави: «Шехеразада» на музику М.Римського-Корсакова, «О моє сонце! O sole mio!» та «Дон Паскуале» Г.Доніцетті.
Пряний аромат східної казки
Одноактний балет «Шехеразада» зреалізувала до свого творчого ювілею заслужена артистка України Анастасія Ісупова, спробувавши свої сили як балетмейстер і вдало дебютувавши в цій ролі.. Вистава отримала хорошу оцінку глядачів і кожен раз збирає повний зал. Такий успіх уможливили не тільки вдала постановка й майстерне виконання партій артистами, а й цікава сценографія народного художника України Михайла Риндзака і костюми за ескізами Жанни Малецької.
Ці кінетична й нерухома складові створили яскраву сценічну видовищність із пряним запахом східної казки з «Тисячі й однієї ночі».
Про кохання по-українськи й по-італійськи
Концерт «О моє сонце! O sole mio!» поставив знак рівняння між світовими українськими й італійськими хітами. Їх виконали троє провідних тенорів театру – заслужений артист України Роман Трохимук, лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Садовський і лауреат міжнародних конкурсів Михайло Малафій під орудою головного диригента , заслуженого діяча мистецтв України Михайла Дутчака .Режисер-постановник, народний артист України Василь Вовкун, лаконічно і стримано, а водночас гаряче й стрімко разом із диригентом вибудував магістральну лінію програми, яка, наперекір безсюжетному жанрові, отримала живий розвиток аж до пристрасної кульмінації.
Туга за новою, модерною хореографією
На початку травня у театрі пройшов ІІ міжнародний конкурс хореографів і юних виконавців«Юніор Балет Фест», а в кінці травня – ІІІ міжнародний конкурс хореографів «Балет Фест», які завершилися святковими гала-концертами. Газета «День» зазначила:«Очевидно, що конкурс сучасного танцю або ж фестиваль нової хореографії – нагальна потреба наших днів: адже в творчому змаганні простіше побачити панораму балетмейстерського пошуку; зрозуміти, чи скоро відбудеться перезміна у наших маститих хореографів і чи готова молодь підхопити їхню естафету. Ентузіасти цього починання … занудьгували за новою хореографією, сучасними виражальними засобами… Емоції глядачів (а не просто ввічливі оплески) міцніли, наростаючи від номера до номера».
Плюс нова міжнародна асоціація
У цьому ж місяці (травні) театр увійшов у міжнародну асоціацію танцю CID(UNESCO). Підкреслимо, що членами CID є найбільш яскраві федерації, асоціації, школи, компанії та люди в 155 країнах світу.
« Всі прапори в гості до нас»
Театр взяв участь у міжнародній конференції музичної асоціації «Опера Європа», що проходила в Києві під назвою «Мистецтво, що об’єднує». На ній були присутні директори, диригенти, режисери з сорока країн світу. Генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун виступив зі своїм баченням переваг репертуарного театру і закликав керівників театрів до активнішого співробітництва.
Народна дипломатія і не тільки
У контексті міжнародного співробітництва театр започаткував переговорні процеси щодо реалізації творчих проектів: гастрольних турів, спільних постановок опер, підписання угод про культурні обміни між театрами( Оман, Польща, КНР. Туреччина, Румунія, Словаччина, Голландія). Запланована робота з туристичним сектором міста Львова щодо організації заходів міжнародного формату на базі Львівської Національної Опери (конференції, форуми, виставки). Було проведено офіційні переговори з рядом європейських імпресаріо щодо налагодження співпраці. Кожен із високих гостей захоплювався красою театру та мистецьких рівнем оперних і балетних вистав.
Важка шапка Мономаха
Вагомою подією в історії театру стала зміна керівництва. Новий генеральний директор-художній керівник, народний артист України Василь Вовкун зініціював кілька важливих проектів:
- «Український прорив», який передбачає постановку в театрі десяти українських творів – опер і балетів українських композиторів;
- перетворити приміщення театру в багатофункціональний культурний простір європейського зразка;
- збагачення функцій Дзеркальної зали, тобто перетворення її в малу сцену для камерних концертів із запрошенням для виступу видатних українських співаків й інструменталістів( у рамках цього задуму львів’яни й гості міста почули лауреата міжнародних конкурсів Софію Соловій, Україна – Італія; лауреатів міжнародних конкурсів піаністку Наталію Пасічник,Україна-Швеція та оперну співачку Ольгу Пасічник, Україна-Польща та ін.), а також проведення в Дзеркальній залі щогодинних екскурсій із музичною паузою, яка ще більш заохочує відвідувачів до візиту в театр;
- запрошення до участі в постановках вистав видатних українських митців, які прославилися своєю творчістю за кордоном:
- підписати контракти про творчу співпрацю між театром та іншими оперними театрами України й зарубіжжя;
- організувати виступи театру на відомих сценах України та за кордоном;
- провести ремонт багатьох театральних приміщень, зокрема, дзеркальної зали, сцени, глядачевої зали тощо…
Нагороди для найкращих
За високі успіхи в праці, за особисті досягнення на ниві української культури високі державні відзнаки отримали:
Народний артист України – художній керівник балету Ігор Храмов
Заслужений артист України – диригент-постановник Юрій Бервецький
Заслужений артист України – солістка балету Анастасія Ісупова
Почесна грамота Міністерства культури – провідна солістка балету, заслужена артистка України Христина Трач
і педагог-репетитор балету, заслужена артистка України Ірина Красногорова-Малхасянц
Орден «За заслуги» ІІ ст. – генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун
Кінець вінчає справу
Творчий сезон завершився прем’єрою опери «Дон Паскуале» класика епохи бельканто Г.Доніцетті( постановники: диригент – заслужений діяч мистецтв України Михайло Дутчак, режисер – заслужений діяч мистецтв України Галина Воловецька, сценограф – народний художник України Михайло Риндзак, хормейстери – лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Коваль й Ірина Коваль, балетмейстер – заслужений артист України Сергій Наєнко, художник костюмів – Христина Козак).
Звіт про фінансово-господарські питання подамо нижче.
Щирий уклін театральній публіці
Сердечно дякуємо нашим глядачам – шанувальникам Львівської Національної Опери – за любов до нашого театру, за присутність на наших виставах і гарячі оплески нашим митцям, за активні відгуки у соцмережах.
Бажаємо всім гарного відпочинку у здоров’ї, радості, у теплі від сонця й людей..
Отож, дорогі й шановні глядачі, чекаємо зустрічі з вами на виставах у новому сезоні – тієї красивої бажаної зустрічі, яка продовжить нашу дружбу й співпрацю.