Зустріч представників ЗМІ та театральних критиків із командою постановників опери “Турандот”

Львівська національна опера в наближенні історичної події – вже незабаром на сцені театру вперше презентуватимуть оперу “Турандот” Дж. Пуччіні.
З цієї нагоди сьогодні, 18 листопада, у Дзеркальній залі театру відбулася зустріч представників ЗМІ та театральних критиків із командою постановників вистави.
Серед спікерів були присутні:
Василь ВОВКУН – генеральний директор-художній керівник театру, керівник проєкту
Міхал ЗНАНЕЦЬКИЙ (Польща) – режисер-постановник
Іван ЧЕРЕДНІЧЕНКО – диригент-постановник, музичний керівник театру
Вадим ЯЦЕНКО – хормейстер-постановник, в.о. головного хормейстера театру
Даріуш АЛЬБРИХТ (Польща) – художник світла.
Керівник проєкту Василь Вовкун (Vasyl Vovkun), поділився з якими викликами зіштовхнулися постановники при підготовці вистави та які непрості інноваційні рішення дирекції театру дали змогу все ж таки підготувати прем’єру. Генеральний директор-художній керівник наголосив, що прем’єра вистави є важливою і для польського режисера-постановника Міхала Знанецького, адже це перша робота всесвітньо відомого митця в Україні, а саме – на львівській сцені.
Знанецький зазначив, що експеримент пов’язаний із підготовкою опери онлайн видався успішним і підкреслив особливе порозуміння між усіма творчими учасниками постановного процесу:
“Коли я вперше опинився у Львівській опері, то сказав собі, що готовий продати душу дияволу, щоб здійснити у цьому театрі знакову прем’єру… Ця робота є справді експериментальною, оскільки відбувалася в режимі онлайн. Але я дуже вдячний кожному члену команди, адже між нами справді відбулося чудове взаєморозуміння”. За словами режисера, він неодноразово звертався до творчості композитора Пуччіні, навіть здійснюючи постановки на відкритому просторі і запевнив, що обрана версія фіналу є абсолютно новим проєктом, спеціально для Львова.
Музичний керівник театру Іван Чередніченко  розповів, що партитури таких опер, як “Турандот”, що є незавершеними, дають змогу диригентам та режисерам дослідити глибше, що ж саме приховано за нотним текстом чи лібрето.
“Зізнаюся чесно, коли дізнався, що постановка опери відбуватиметься онлайн і триватиме всього 10 днів, то був шокованим. Але нам це вдалося, і вже перший акт опери був поставлений лише за 3 години. Це вражає!”
На знаковості прем’єри наголосив і хормейстер-постановник Вадим Яценко :
“Внаслідок карантинних подій, артисти театру дуже сумували за масштабною творчою роботою, тому ми доклали максимальних зусиль, аби досягнути найкращого результату”.
Побачити прем’єру опери “Турандот” на сцені театру Ви зможете вже 20, 26 та 27 листопада.