Віоліна Петриченко презентувала твори В.Барвінського

Особливий концерт відбувся сьогодні, 26 листопада 2017 року, у Дзеркальній залі Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Прекрасна піаністка Віоліна Петриченко – лауреат міжнародних конкурсів презентувала свій новий компакт-диск, в який увішла програма з творів Василя Барвінського. Українка мешкає в м.Кельн (Німеччина), є доцентом Кельнської музичної академії з класу фортепіано. Багато і з великим успіхом концертує в Голландії, Німеччині, Франції, Австрії, Іспанії, Чехії. Велику частину своїх концертів вона виконує як камерний музикант і акомпаніатор. У 2011 р. разом із саксофоністкою Кірстін Нідерштрассер вона заснувала дует Кіоль. Крім того, додатково займається історичними клавішними інструментами.
Як патріотка своєї Батьківщини, вона пропагує українську музику, зокрема Віктора Косенка і Василя Барвінського.
________________
Василь Барвінський (1888 – 1963)- український композитор, піаніст, диригент, музичний критик, організатор музичного життя у Львові та інших містах Західної України. Визначний представник української музичної культури ХХ століття, він написав сотні талановитих творів, частина яких була знищена за радянської влади. У його музичній спадщині – симфонічні твори «Українська рапсодія» та «Увертюра-поема»; вокально-симфонічні твори «Українське весілля», «Заповіт», «В перші роковини»; твори для фортепіано, для скрипки і фортепіано, для віолончелі й фортепіано, для голосу й фортепіано, для хору а капела і багато інших.
Багато років за часів радянської влади твори Василя Барвінського замовчувалися, не виконувалися. Зараз зросла цікавість до його талановитої спадщини. І не тільки в Україні. Велику роль у цьому відіграють українські музиканти – ті, що гастролюють за кордоном, і ті, що проживають за кордоном і виступають у своїй чи в інших країнах.
До таких популяризаторів творчості В.Барвінського і належить піаністка Віоліна Петриченко, яка виконала надзвичайно складну програму з творів Василя Барвінського. По завершені концерту відбулась автограф-сесія.

Представництво компанії «C. Bechstein» в Україні передало Львівській Опері у безкоштовне користування на рік салонний рояль ” W.Hoffmann”, який з максимальним акустичним забарвленням та яскравістю передав слухачам неперевершену програму концерту!