Засідання Художньої ради та режисерської колегії Львівської Національної Опери щодо початку 121-го театрального сезону
Сьогодні, 16 липня відбулося засідання Художньої ради та режисерської колегії Львівської Національної Опери. Розглянуті питання стосувалися відновлення діяльності театру та налагодження робочого процесу після послаблення карантинних обмежень та дозволу розпочати проведення театральних вистав.
Згідно рішення Уряду в Україні на державному рівні вже дозволено відкриття закладів культури, в т. ч. театрів, з дотриманням карантинних обмежень, однак вирішення питання щодо відкриття закладів на конкретній території регулюється регіональними комісіями з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місцевих органів влади, які керуються актуальним рівнем захворюваності в регіоні і який на Львівщині наразі доволі високий. Тож Дирекція та артисти театру чекають остаточних рішень обласної та міської комісій ТЕБ і НС, а тим часом спільними зусиллями напрацьовують поетапний план відновлення роботи.
Дирекцією театру було запропоновано наступні етапи, які будуть впровадженні після послаблення карантинних обмежень:
Перший етап – тривалістю два тижні: відновлення індивідувальних репетицій в класах для солістів опери з концертмейстерами, а також артистів балету в групах не більше 10 осіб;
Другий етап – тривалістю один тиждень: відновлення мізансценічних репетицій артистів-вокалістів, а також групові роздільні репетиції хору та оркестру із дотриманням соціальної дистанції в класах та на сцені театру;
Третій етап – проведення вистав із безпечним, згідно чинних вимог, розташуванням глядачів у залі.
Розроблений репертуарний план на кілька тижнів, який включає переважно невеликі за складом оркестру та хору вистави, зокрема, оперу Дж. Б. Перголезі «Служниця пані», зінгшпіль В.А. Моцарта «Директор театру», оперету Ж. Оффенбаха «Ключ на бруківці», оперу для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, балет «Лілея» К. Данькевича, а також концертні програми. Члени Художньої ради та режисерської колегії театру одноголосно підтримали ці пропозиції. Колективом було також запропоновано: 1) розглянути варіанти площадки для проведення вистав просто неба; 2) напрацювати можливі варіанти концертних програм з виконанням окремих номерів з опер, оперет, балетів; 3) розробити план заходів у Музичному салоні Дзеркальної зали (на камерній сцені театру).
«Давайте думати оптимістично!», – підсумував нараду генеральний директор-художній керівник Львівської Національної Опери Василь Вовкун, говорячи про те, що виконання напрацьованого плану буде коригуватися згідно рішень місцевих комісій ТЕБ і НС. Надалі етапи відновлення роботи діяльності театру будуть обговорюватися зі всіма працівниками та артистами у цехах.