Запрошуємо представників ЗМІ й театральних критиків на пресбрифінг з нагоди прeм’єри опери “Золотий обруч” Бориса Лятошинського
ПРЕСБРИФІНГ
ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
29 травня 2025 року, четвер
16:00 /Фоє театру/ – пресбрифінг з нагоди прем’єри опери “Золотий обруч” Бориса Лятошинського
17:00 /Глядацька зала театру/ – передпремʼєрний показ опери “Золотий обруч” Бориса Лятошинського
УЧАСНИКИ:
Іван УРИВСЬКИЙ – режисер-постановник опери “Золотий обруч” Б. Лятошинського
Іван ЧЕРЕДНІЧЕНКО – диригент-постановник
Дарія БІЛА – сценографка, художниця костюмів
Вадим ЯЦЕНКО – хормейстер-постановник
Василь ВОВКУН – генеральний директор–художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької
Львівська національна опера, м. Львів, проспект Свободи, 28
Телефон для акредитації: (032) 242-17-95
«Золотий обруч» Бориса Лятошинського повертається на сцену Львівської опери — у новому масштабному прочитанні
30 та 31 травня Львівська національна опера представить одну з ключових прем’єр до 125-річчя театру — оперу «Золотий обруч» Бориса Лятошинського. Вперше за часів Незалежності цей визначний твір одного з головних українських композиторів ХХ століття знову зазвучить у стінах театру — у сучасному, емоційно насиченому та естетично актуальному втіленні.

Над новою версією «Золотого обруча» працює молода команда: іменитий режисер Іван Уривський, музичний керівник театру та диригент-постановник Іван Чередніченко, сценографка та художниця костюмів Дарина Біла.
Опера створена за мотивами повісті Івана Франка «Захар Беркут», лібрето написав Яків Мамонтів. Постановку приурочено до 130-річчя від дня народження Бориса Лятошинського.

«Опера “Золотий обруч” і її музика — це гостра форма переживання світу, в якому жив Борис Лятошинський, це умовний заклик через музику до того, щоб ніколи не повертатися до тоталітарної машини, в якій ти або рупор режиму, або ніхто.
Саме тому складається враження, що його музика — це неймовірний надрив, намагання вирватися з лещат системи. Що стосується сьогодення, Борис Лятошинський — дійсно великий композитор, це музичний інтелектуал, і його музика не лише резонує із сьогоденням, а й резонуватиме з майбутнім. Композитори такої величини завжди пророкують майбутнє через свою музику», — зазначає диригент Іван Чередніченко.

Прем’єра стане першим сценічним втіленням опери на сцені Львівської опери після легендарної постановки 1970 року, яка була відзначена Шевченківською премією. Тоді над виставою працювали диригент Юрій Луців, режисер Дмитро Смолич і художник Євген Лисик.
Через 55 років з моменту легендарної прем’єри та у рік 130-ліття від дня народження композитора, Львівська опера звертається до цього знакового твору знову. Але тепер — у новому художньому ключі, очима покоління ХХІ століття.

«Золотий обруч» — монументальна, історична опера, але ми з Іваном Уривським свідомо не пішли шляхом реконструкції. Нам важливо було не “відтворити” події XIII століття, а пережити їх наново — через емоції, через образи, через сучасну мову сцени.

Візуальна мова вистави — умовна, символічна. У ній немає історичних костюмів у класичному розумінні. Але кожен образ промовляє точно, глибоко, майже тілесно. Ми шукали форми, які б говорили точно», — розповідає художниця-постановниця та дизайнерка костюмів Дарина Біла.
Сюжет опери, написаної за «Захаром Беркутом», розгортається навколо боротьби громади за свободу. Але це не лише історична драма. Це — роздуми про гідність, вибір, самобутність. Постановники наголошують: ця опера — не про минуле, вона звучить як емоційне свідчення нашого теперішнього та передчуття майбутнього.

Премʼєрні покази опери «Золотий обруч» Бориса Лятошинського відбудуться 30 та 31 травня.
Квитки — за посиланням: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/show/708
Вистава у трьох діях триватиме 2 години 30 хвилин.
За підтримки Фундації Лятошинського, благодійного фонду «Фундація імені Князів Острозьких».
Генеральний партнер — «Ощадбанк»
Постановники
Диригент-постановник – Іван Чередніченко
Режисер-постановник – Іван Уривський (Київ)
Режисер – Антон Литвинов
Хормейстер-постановник – Вадим Яценко
Хормейстерка – Ірина Коваль
Хореограф-постановник – Павло Івлюшкін (Одеса)
Художниця-постановниця, художниця костюмів – Дарія Біла (Київ)
Художник світла – Олександр Мезенцев
Художник-гример – Юрій Кульчицький
Дійові особи та виконавці
Захар Беркут – Тарас Бережанський, Юрій Трицецький
Максим Беркут – Михайло Малафій, Олександр Черевик
Тугар Вовк – Юрій Шевчук, Роман Страхов, Орест Сидір
Мирослава – Людмила Корсун, Маріанна Цвєтінська
Мавра – Наталія Дацько, Ірина Чікель, Олена Скіцько
Бурунда – Назар Павленко, Дмитро Кокотко, Володимир Шинкаренко
Посилання на промовідео: https://youtu.be/NDNuot03l2I