Яскравий дебют на сцені Львівської національної опери: запрошуємо послухати українського баса Тараса Бережанського, запрошеного соліста оперних театрів трьох континентів

30 травня на сцені Львівської національної опери вперше у партії Коллена в опері «Богема» Дж. Пуччіні виступить бас Тарас Бережанський. Український оперий співак є запрошеним солістом театрів кількох континентів – Сіднейської опери, «Дойче Опер Берлін», Ліонської опери, Національної опери Чилі та інших, а відтепер – він приєднався до складу солістів Львівської національної опери.

З містечка Павлоград, що на Дніпропетровщині, до Сіднейської опери – історія українського оперного співака, баса Тараса Бережанського – це історія успіху та величезної праці над собою. Успішну міжнародну кар’єру, виступи співака у Франції, Чилі та Австралії, на жаль, перервала пандемія, однак привела його до Львова.

Вперше на сцені Львівської національної опери Тарас Бережанський дебютував у травні в партії Рамфіса у «Аїді» Дж. Верді. Як зустріла нового соліста львівська публіка, співак поділився враженнями: «Я був дуже зосереджений, адже я співав Рамфіса вперше – це був мій дебют і в театрі, і в партії. Я мав його співати ще в Австралії, але вистави відмінили через карантин. Готував цю партію під час пандемії, маючи надію, що я колись її заспіваю, і шукав цю можливість… Завдяки якраз Львівській опері ця можливість здійснилася!».

Львів’яни матимуть можливість почути оперного співака невдовзі в двох операх – «Богемі» Дж. Пуччіні (30 травня, 18:00) та «Турандот» Дж. Пуччіні (11 червня, 18:00). Про найближчі творчі плани на сцені Львівської національної опери співак розповів: «Готую партію Тимура в «Турандот». Я його дуже хочу заспівати, бо в композитора Джакомо Пуччіні є не так багато основних партій для баса, але є і такі, які є знаковими, хоч і не великі. Серед них – партія Коллена з опери «Богема», яку глядачі зможуть почути найближчим часом. А партія Тимура, безумовно, знадобиться мені в майбутньому і це надзвичайно красива опера, і партія дуже цікава – як в акторському плані, так і у вокальному».

Квитки можна придбати у касі та на сайті театру:

Опера «Богема» Дж. Пуччіні (30 травня, 18:00)

«Турандот» Дж. Пуччіні (11 червня, 18:00).

Довідка:

Оперний співак, бас Тарас Бережанський випускник Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Виконував партії Аттіли («Аттіла» Дж. Верді), Коллена («Богема» Дж. Пуччіні) та Спарафучіле («Ріголетто» Дж. Верді) в Сіднейській опері, Греміна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського) у Театрі м. Клаґенфурт, Падре Ґвардіано («Сила долі» Дж. Верді) у Національній опері Чилі, Спарафучіле («Ріголетто» Дж. Верді) в Оперному театрі Північної Ірландії, Короля Рене («Іоланта» П. Чайковського) на Фестивалі Опероза в Чорногорії та в Державному музичному театрі м. Клайпеда, Захарії («Набукко» Дж. Верді) в «Дойче Опер Берлін», а також Реквієм В. А. Моцарта в Женевській консерваторії та ін. В 2016-2020 рр. – соліст Національної опери України імені Т. Шевченка (м. Київ). З 2021 року – соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької.