Яскраве завершення театрального сезону у Львівській національній опері: найновіші прем’єри, концерт із відеопроекцією та вуличний флешмоб

4 липня Львівська національна опера завершує 121-ий театральний сезон. Тож в останній тиждень проведення вистав, артисти театру презентуватимуть глядачам особливо цікаву та несподівану програму.

Впродовж 30 червня – 4 липня у Львівській національній опері львів’яни та гості міста зможуть переглянути найновіші прем’єри театру, що були здійснені впродовж 2020 року: це грандіозна постановка опери «Турандот» Джакомо Пуччіні та опера для сімейного перегляду «Лис Микита» сучасного українського композитора Івана Небесного. Саме улюблена, сатирично-комічна вистава для дітей і дорослих «Лис Микита» завершуватиме сезон 4 липня (вистави відбудуться о 12:00 та 18:00). Перед вечірньою виставою, а саме 4 липня о 17:20, артисти театру вітатимуть публіку на площі перед Львівською національною оперою вуличним дійством – усі охочі зможуть почути виконання наживо та флешмоб від персонажів опери. Нагадаємо, що опера «Лис Микита» була спеціально написана на замовлення театру за поемою-казкою Івана Франка, 165-річчя з дня народження якого святкуватимемо у серпні.

Ще одна вистава, що завершуватиме 121-ий театральний сезон – це балет «Лебедине озеро» П. Чайковського, який віднедавна йде на сцені театру з новими декораціями, здійсненими за ескізами художника Є. Гуренка. Побачити легендарний балет на сцені театру можна 2 липня. Після закриття сезону у Львові, артисти театру представлять балет «Лебедине озеро» на гастрольних виступах в Італії – на сцені Оперного театру імені Дж. Верді в м. Трієст.

Ексклюзивна подія у театрі також відбудеться 3 липня – концерт «Верді-гала» вперше буде презентований зі відеопроекцією полотен відомого львівського художника Любомира Медвідя. Спеціально для концерту він створив мистецький проєкт «Альфа і Омега», зображення якого і транслюватимуться під час виконання наживо найвідоміших увертюр, арій, ансамблів та хорів з опер Дж. Верді солістами та оркестром Львівської національної опери. Диригент концерту – народний артист України Мирон Юсипович. Концерт присвячений 80-річчю з дня народження Любомира Медвідя.

Після завершення сезону, впродовж літа у театрі не припинятиме роботу камерна сцена – у неповторному оздобленні Дзеркальної зали звучатимуть концерти камерної музики.

Події останнього тижня 121-го театрального сезону

Львівської національної опери:

30 червня, 1 липня, ср/чт о 18:00 – опера «Турандот» Дж. Пуччіні

Емоційна та прониклива музика опери славетного італійського композитора передає драму почуттів головних героїв – холодної і неприступної у своїй неземній красі китайської принцеси Турандот, закоханого принца Калафа та ніжної і покірної служниці Лю. Це найновіша прем’єра театру, що відбулася у листопаді 2020-го, здійснена постановниками з 5 країн світу.

Квитки: https://bit.ly/2TJJIgS

2 липня, пт о 18:00 – балет «Лебедине озеро» П. Чайковського

Сплетіння реальності і чарів, тяжкі випробування та всепереможна сила кохання. Магією сповнений не лише сюжет цього балету, але й чаруючі танцювальні па і неперевершена музика Петра Чайковського.

Квитки: https://bit.ly/3ourKvZ

3 липня, сб о 18:00 – концерт «Верді-Гала»

Улюблені публікою зі всього світу віртуозні арії та ансамблі з опер Джузеппе Верді, прозвучать у виконанні солістів Львівської національної опери з проекцією полотен Любомира Медвідя (до 80-річчя художника).

Квитки: https://bit.ly/3h5kki4

4 липня, нд о 12:00/18:00 – опера для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного

О 17:20 – дійство із персонажами опери на площі перед театром

Опера має чимало несподіванок: від самого звучання (адже в оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучать цимбали, бандура, ліра і трембіта), до сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, а також сучасних технологій 3D-проекції та світла.

Квитки: https://bit.ly/3b6vDlZ