Вистави за творами Лесі Українки на сцені Львівської опери/ #150ЛесяУкраїнка

Переважна більшість музичних творів написана композиторами на слова Лесі Українки – це камерні солоспіви та хори, що найбільш емоційно передають зміст та суть віршів. Однак, за драмами поетеси створено і чимало творів у великих музичних жанрах – це опери, балети, драматичні вистави із музикою. Усі ці жанри були представлені в історії Львівської національної опери.
Зокрема, на сцені театру були поставлені:
 Опера «Лісова пісня» Віталія Кирейка за однойменною драмою.
Прем’єра – 27 травня 1958 року.
Прем’єра цієї опери відбулася саме на сцені Львівського театру опери та балету під керівництвом диригента Я. Вощака, режисера Б. Тягна та художника Ф. Нірода.
 На архівних світлинах – виконавці партії Мавки і Лукаша – Н. Шевченко та В. Кобржицький.
 Балет «Досвітні вогні» за віршем Лесі Українки.
Прем’єра – 19 червня 1967 року.
Балет увійшов як частина балетного триптиху, разом із творами «Відьма» Віталія Кирейка за поемою Тараса Шевченка і «Каменярі» Мирослава Скорика за віршем Івана Франка. Постановниками цілісного триптиху стали балетмейстери А. Шекера, М. Заславський та диригент Ю. Луців.
 Балет «Лісова пісня» Михайла Скорульського за однойменною драмою. Прем’єра – 31 липня 1993 року.
Балет на 2 дії був написаний ще у 30-их рр. ХХ століття. На ідею створення балету композитора надихнула його донька Наталія, яка була балериною. Для створення музики М. Скорульський досліджував фольклор Волині і Полісся. Прем’єра цього твору відбулася у Києві, а от Львівська опера звернулася до балету лише у 1993 році. Диригентом-постановником був М. Дутчак, балетмейстером Г. Ісупов, художником – М. Риндзак.
 Додаємо архівні фото та програмку.
 
 Окрім того, на початку ХХ століття на сцені театру, від початку його заснування, тривалий час виконувалися драматичні вистави. До прикладу, у 40-их рр. драма Лесі Українки «Кам’яний господар» виконувалася із музичним супроводом Б. Кудрика у режисурі Й. Гірняка.
Прем’єра – 22 грудня 1942 року.
 На світлині – архівна програмка.