Виставка Антона Ковача у Дзеркальній залі Львівської Опери

Заслужений художник України Антон Ковач – яскравий представник закарпатської школи живопису. Випускник Львівської академії мистецтв(1986 р.), він світло й тепло освітлює землю батьків – рідне Закарпаття. У 2003 р. отримав тут обласну премію імені Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая, здійснивши  розписи у храмі Покрови Пресвятої Богородиці в селі Преображенське Виноградівського району.

   Персональні виставки художника демонструвалися в багатьох містах України, зокрема в Національному музеї імені А.Шептицького у Львові, та  Німеччини, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини. Палітра його творчих зацікавлень надзвичайно багата, різноманітна й широка. Він працює у жанрі живопису й графіки, здійснює реставрацію настінних розписів у храмах. Натюрморти, пейзажі, в тому числі урбаністичні, портрети – все  підвладне цьому високопрофесійному майстрові. Він  працює натхненно, з легкістю, з радісним відчуттям життя.

   А.Ковач випустив альбом «Адальберт Ерделі», який отримав нагороду всеукраїнського рейтингу «Книга року-2007» як мистецьке видання; проілюстрував кілька збірок поезій та книжок для дітей. Член Національної спілки художників України, А.Ковач  активно працює на педагогічній ниві: він – завідувач кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв.

   Про творчість Антона Ковача мистецтвознавець Олена .Приходько  сказала: «Його пейзажі занурюють в осяйний  і завершений світ природного й рукотворного довкола, розкривають його внутрішнє життя й неповторну ауру. Особливою духовною аурою наповнені сакральні твори художника, яким притаманні зверхчутливі осягнення світу з почуттям двоєдиності земного й небесного».

   Виставка Антона Ковача відкриється 3 вересня о 17:00  у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.