Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Виконання балету «Створення світу», присвячене 85-річчю з дня народження Германа Ісупова

До 85-річчя з дня народження Германа Ісупова, провідного соліста балету та головного балетмейстера театру, народного артиста України, Львівська національна опера присвячує виставу балету «Створення світу» А. Петрова, що відбудеться 1 листопада 2020 року. Свого часу він виконав головну партію Адама на прем’єрній постановці цього балету у Львові в 1972 році.

Герман Ісупов (1935-2001) – легендарна особистість для історії Львівської балетної сцени.

Народився 27 жовтня 1935 у м. Перм. Танцювати розпочав у новоствореній після війни балетній школі через … хлібні картки, які учні мали можливість отримувати на харчування. Долею випадку опинився у Санкт-Петербурзі, адже хлопець мав міцну фактуру та неповторну харизму, а потім були кілька мандрівних танцювальних років, які врешті завершилися у Львові.

Про конкурс у Львівський театр опери та балету дізнався з оголошення в газеті. У 1963 році разом із дружиною Галиною Сахновською здобули перемогу на конкурсі і були прийняті у трупу Львівського театру як провідна балетна пара. Невдовзі Ісупов дебютує у «Лебединому озері». «Зігфрід у його виконанні постає чуттєвим та щирим, без жодної манірності й холодності. Рухи його відточені, напрочуд пластичні, чіткі… Відтоді у балетному репертуарі театру вже немає такої вистави, в якій би він не танцював» (Україна молода, 28.10.2010).

Серед провідних партій артиста – Адам («Створення світу» А. Петрова), Спартак («Спартак» А. Хачатуряна), Тіль («Тіль Уленшпігель» Є. Глєбова), Тібальд («Ромео і Джульетта» С. Прокоф’єва), Альберт («Жізель» А. Адана), Квазімодо («Есмеральда» Ц. Пуньї), Дезіре («Спляча красуня» П. Чайковського), Степан («Лілея» К. Данькевича), Лесь («Орися» А. Кос-Анатольського) та ін. Преса писала: «Шляхетний жест, скульптурна поза, монументально виліплений характер, професійно, на нюансах поєднана героїка і лірика – це ІСУПОВ» (Поступ, 27-28.02.2001 р.).

Впродовж 1976 – 1995 років  – головний балетмейстер Львівського театру опери та балету. Серед його постановок – знакові «Лебедине озеро» та «Лускунчик» П. Чайковського, «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва, «Створення світу» А. Петрова. У своїх постановках митець дотримувався академізму, проте розвивав свій власний своєрідний стиль. Оригінальні знахідки втілює у балетах «Бахчисарайський фонтан», «Лілея», «Лебедине озеро», «Ромео і Джульєтта». До постановок Г. Ісупова у Львівській опері належить також досі збережена в театральній афіші комедійна вистава «Даремна обережність», в якій першу картину другого акту Ісупов відтворив за старими записами з 1920–х років однієї балерини Маріїнського театру.

У хореографії Герман Ісупов іноді звертався до нетанцювальної, а симфонічної музики, зокрема, циклу концертів «Пори року» на музику А. Вівальді. Ця хореографія побудована на відчуттях, настроях і асоціаціях

Германа Ісупова не стало в січні 2001 року, похований на Личаківському кладовищі. Традиції батька продовжила дочка Анастасія артистка Львівської опери від 1992 року, заслужена артистка України (2017).

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.