Вуличне дійство із персонажами та «Лис Микита»/ Львівська опера завершує 121-й сезон

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/vulychne-diystvo-iz-personazhamy-ta-lys-mykyta?

газета “День”,  4 липня, 2021 – 09:44

Сьогодні, 4 липня, Львівський національний театр опери і балету ім. Соломії Крушельницької перегортає останню сторінку сезону 2020 – 2021. Зміст її  чудовий – це дійство просто неба, на площі перед театром, з виконанням наживо та флешмобом від персонажів опери, о 17.00 та два покази прем’єрної постановки, сатирично-комічної опери Івана Небесного для сімейного перегляду «Лис Микита» – о 12.00 та о 18.00.

Черга охочих потрапити до Львівської опери

Не менш ексклюзивною була й передостання подія 121-го сезону – вчора, 3 липня, відбувся концерт «Верді-гала» з присвятою народному художнику України Любомирові Медведю з відеопроєкцією полотен ювіляра. Театр спеціально до 80-річчя відомого львівського митця створив проєкт «Альфа і Омега», зображення якого транслювалися під час виконання солістами та оркестром Львівської опери найвідоміших увертюр, арій, ансамблів та хорів з опер Джузеппе Верді. Диригент концерту – Мирон Юсипович.
На коду «Верді-гала» на сцену вийшов генеральний директор Львівської опери Василь Вовкун, аби привітати соленізанта: «Для мене Медвідь – ніби жива скульптура Пінзеля. Від імені дирекції та колективу театру зичу тобі, Любомире, осяяння та осягнення. І нехай у світі восторжествує та правда, яку ти сповідуєш!». Хор театру разом із публікою заспівали ювілярові «Многая літа».

Фрагмент балету «Лебедине озеро» Петра Чайковського

Зрештою, яскравими були й попередні передвідпускні дні, у які Львівська опера показала справді грандіозну постановку опери «Турандот» Джакомо Пуччіні та балет «Лебедине озеро» Петра Чайковського, який віднедавна йде на сцені театру з новими декораціями, здійсненими за ескізами художника Є. Гуренка. Принагідно: після закриття сезону у Львові артисти театру представлять «Лебедине озеро» на гастрольних виступах в Італії – в Опері ім. Джузеппе Верді у місті Трієст. 

Фрагмент концерту «Верді-гала»

У переддень відпустки Львівська опера озвучує добру новину для львів’ян і гостей міста, котрі під час карантину дуже скучили за високим мистецтвом: «відпочиватиме» тільки Велика сцена, а от камерна не припинятиме приймати слухачів – у Дзеркальній залі й надалі відбуватимуться концерти камерної музики. Стежте за анонсами.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото зі сайту Львівської національної опери та Тетяни КОЗИРЄВОЇ