Всеукраїнський оперний форум «Opera UA 2021»

Впродовж 2-4 жовтня у Харкові відбувався Всеукраїнський оперний форум «Opera UA 2021», у якому взяли участь представники Львівської національної опери.
 
Форум об’єднав державних службовців, дирекції музичних театрів України, театрознавців та музичних критиків, багатьох членів команд театрів – представників різних професій.
Численні дискусійні панелі Форуму були присвячені різним проблематикам та стратегіям розвитку оперного мистецтва в Україні.
 
 
Зокрема, про стратегію Львівської національної опери та репертуарну політику театру, а також про взаємодію між оперними театрами й музичними академіями у підготовці молодих співаків розповідали заступник генерального директора-художнього керівника з міжнародних зв’язків і творчих питань Михайло Швед і музичний керівник театру Іван Чередніченко, які приєдналися до дискусій Форуму онлайн. Натомість керівниця літературно-драматургічної частини Стефанія Олійник виступила для аудиторії форуму у Харкові, розповівши про комунікаційну стратегію Львівської національної опери та канали і методи комунікації з українським глядачем.
 
 
В рамках Форуму, окрім дискусійних панелей, проводилася секція для молодих музичних критиків та пітчинг оперних стартапів – прозентація молодими митцями ідей нових проєктів по постановці оперних (переважно камерних) творів.
 
Всеукраїнський оперний форум «Opera UA 2021» проводився на базі Харківського національного академічного театру опери та балету (ХНАТОБ / СХІД OPERA), тож усі учасники форуму у Харкові також мали унікальну нагоду відвідати прем’єру опери Алли Загайкевич “Вишиваний. Король України” за лібрето Сергія Жадана.