Візит Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова до Львівської національної опери

Дирекцію та колектив Львівської національної опери нагороджено грамотою Верховної Ради України!

Цей червневий день сповнений неймовірних вражень, сюрпризів, візитів та неповторних виступів!
Сьогодні, 10 червня, в рамках робочого візиту Львівщиною, до Львівської національної опери завітав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. У вишуканому оздобленні Дзеркальної зали, Голова і депутати ВРУ вітали дирекцію та колектив театру, висловили слова подяки й відзначили здобутки театру, вручивши Почесні Грамоти і Грамоти Верховної Ради України.

 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів: «Я вперше у Львівській національній опері. Для мене театр – це не просто слова: моя мати народна артистка України, актриса драматичного театру.
Театр – це завжди казка, але це й завжди важка робота, адже для цього треба надзвичайно багато зусиль та самовіддачі. Тому хотів би подякувати за роботу, яку ви робите. Один із ключових пріоритетів держави – культурний фонд, культурна спадщина, культурне майбутнє. Хочу ще раз вам подякувати і побажати, щоб кількість глядачів завжди залежала від тієї титанічної праці, яку ви робите».

За заслуги перед Українським народом Дмитро Разумков нагородив колектив Львівської національної опери Грамотою Верховної Ради України! Це відзнака за вагомий внесок у розвиток національного оперного та хореографічного мистецтва, плідну міжнародну співпрацю у контексті європейського культуротворення, високу професійну майстерність і втілення творчої програми «Український прорив».
А також високі державні нагороди отримали працівники театру.
Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджено:


 – художницю костюмів, заслужену художницю України Оксану Зінченко;


 – диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького;

 – солісток опери, народних артисток України Світлану Мамчур, Людмилу Савчук та соліста Василя Садовського.

Грамотою Верховної Ради України нагороджено:
– диригента, народного артиста України Михайла Дутчака (посмертно), відзнаку отримала дружина Надія Андріївна;

 – солістів опери, заслужених артистів України Тетяну Вахновську та Юрія Трицецького;


 – соліста балету, народного артиста України Євгена Свєтліцу.

Генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун привітав гостей і висловив слова подяки: «Дозвольте від імені дирекції, нагороджених та колективу Львівської національної опери подякувати за ту високу непересічну подію, якою Ви вшанували нас сьогодні, та за високу оцінку роботи, яку робимо кожного дня, в рамках реалізації програми розвитку театру «Український прорив». У цій програмі викладено наше головне завдання – підносити оперне і хореографічне в контексті європейського культуротворення.

Сьогодні Ви переглянете постановку – оперу Дж. Пуччіні «Турандот», яка якраз є яскравим втіленням цієї концепції. Адже постановниками вистави є митці з п’яти країн світу, а робота над виставою йшла у непростий час та спосіб – постановники в умовах карантину працювали виключно онлайн, що є унікальним здобутком театру у світовому контексті».

На згадку про сьогоднішню подію Василь Вовкун вручив Дмитру Разумкову сувенірну тарілку Львівської національної опери, а також альбом «Євген Лисик: графіка, малярство» з роботами славетного художника театру, спадщина якого належить до Золотого фонду театру.

Голова та депутати ВРУ, разом із глядачами, сьогодні матимуть нагоду побачити вражаючу постановку опери «Турандот» Дж. Пуччіні – прем’єру цього сезону, здійснену вперше за 120-річну історію театру до його ювілею. У партії Турандот – відома українська зірка світової оперної сцени Оксана Дика.

А як відбулася сьогоднішня вистава – розповімо вже зовсім скоро.