Вітаємо з початком нового 118-ого творчого сезону!
Шановні пані та панове!
Львівська Національна Опера вітає Вас напередодні відкриття свого 118-го театрального сезону і в творчому осяяні чекає своїх прихильників на наших оперних та балетних виставах.
Ми окрилені творчими успіхами першої половини 2017 року, а це:
- постановка двох прем’єр – балету «Шехеразада» на симфонічну сюїту М. Римського-Корсакова, опери «Дон Паскуале» Г. Доніцетті, а також концертної програми «О, моє сонце! O sole mio»;
- доведення аншлагової вартості спектаклів до 175 тис. грн.;
- відкриття музичного салону в дзеркальній залі театру;
- створення нової концепції оглядових екскурсій по театру;
- оновлення театрального сайту;
- актуалізація рекламної продукції (тепер репертуарна афіша двомовна – українською та англійською мовами);
- проведення технічного ремонту сцени, очищення живопису та скульптури в залі для глядачів, у дзеркальній залі та на фасаді, а також ремонту в закулісній частині театру тощо;
- зміна цінової політики щодо здачі театру в оренду.
З амбіційними планами ми переходимо у свій 118-ий театральний сезон, і це вже можна буде відчути в день його святкового відкриття 26 серпня 2017 року прем’єрою «Дон Паскуале» Г. Доніцетті. В цей вечір глядач пройде по червоній доріжці під мелодії, що звучатимуть із балкону, у виконанні нашого брас-квінтету. Перших глядачів ми зустрінемо келихом шампанського. Вперше в історії театру прем’єру опери можна буде подивитись у режимі онлайн.
Працюючи над удосконаленням творчого простору театру ми запропонуємо нашим глядачам новий сервіс обслуговування, відкривши для огляду центральний балкон, з якого приберемо рекламні банери і таким чином повернемо автентичний вигляд фасаду театру. Зміниться також дизайн квитка, як і стилістика всієї рекламної продукції.
Ми вже розпочали зйомки серії роликів усіх наших вистав, а також рекламної продукції під назвою «Відчуй симфонію життя!» у Львівській Національній Опері. Так, хочемо створити відчуття симфонії життя не тільки на нашій театральній афіші, а й у рекламних роликах у поїздах, на вокзалах у Львові та Києві, згодом – по всій Україні. Адже нашими шанувальниками є глядачі не тільки з усієї країни, а й з цілої Європи та світу. Таким чином, у 2018 році ми прагнемо довести аншлагову вартість наших вистав до двохсот тисяч.
Для чого нам потрібні гроші? Державне фінансування передбачає тільки оплату праці працівників театру і, на жаль, не фінансує розвиток театру, тобто фінансування на нові постановки, ремонтні роботи тощо відсутнє. Ми вирішили заробляти самі, заробляти прозоро – заради творчого процесу і розвитку. А це нові майбутні постановки: «Цвіт папороті» Є. Станковича; «Богдан Хмельницький» Б. Данькевича; робота над першим в Україні спільним проектом (копродукція з Братиславською Національною Оперою) – оперою Ж. Оффенбаха «Казки Гофмана». Плануємо створення другого варіанту опери «Кармен» Ж. Бізе для майбутніх гастролей у Голландії; співпрацю з італійським хореографом Марчелло Алджері над балетом І. Стравінського «Весна священна», йде переговорний процес про гастрольну діяльність із імпресаріо з Польщі та Китаю.
Кожного місяця наших глядачів очікує мистецька подія за участю солістів видатних театрів світу, зокрема Метрополітен-опера і Ла Скала, відомих артистів балету з Європи, виставки відомих українських художників. До речі, ми перші в Україні змінюємо репертуарну політику, переходячи на так звану блокову систему показу вистав за європейським зразком, що дає змогу планувати репертуар театру на довгий період, а глядачеві – завчасно купувати квитки на сайті театру в онлайні.
В 2018 році ми намагатимемось поновити Міжнародний конкурс вокалістів імені Соломії Крушельницької. До речі, її відома арія з опери «Мадам Баттерфляй» Д. Пуччіні вже звучить кожного разу під час екскурсії по театру біля портрету української оперної зірки, що його намалював народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Любомир Медвідь, і подарував його Львівській Національній Опері.
Цей сезон буде унікальним ще тим, що створюватимуться різноманітні програми для дітей. Вже 1 вересня в театрі відбудеться день відкритих дверей, а ввечері проходитиме дитяча вистава «Білосніжка та семеро гномів» під меседжем «Приведи батьків у театр».
Вже у вересні на першому засіданні оргкомітету з проведення Міжнародного конкурсу хореографів «Балет-фест» обговоримо його новий формат. Цього року в балетну трупу театру влилося багато талановитої молоді. До проведення уроків ми запросили відомого хореографа зі Швейцарії Алекса Урсуляка. До речі, проведення майстер-класів як для вокалістів, так і для артистів балету ми проводимо постійно і регулярно.
В новому сезоні ми розпочнемо роботу з Мирославом Скориком над балетом «Тіні забутих предків» за повістю М. Коцюбинського, з Іваном Небесним – над дитячою оперою «Лис Микита» за поемою І. Франка. Зараз також розпочнеться робота з Юрієм Ланюком над експериментальною постановкою для Дзеркальної зали, балетом про видатного скульптора Пінзеля. В 2018 році плануємо завершити роботу над новим путівником про театр і альбому про відомого сценографа, народного художника, лауреата національної премії України ім. Т. Г. Шевченка України Євгена Лисика.
Здійснення всіх наших планів можливий завдяки новому менеджментові й високому професіоналізму, а ще – любові до мистецтва.
Восени ми вперше зберемо шанувальників Львівської Національної Опери і запрезентуємо їм бізнес-план театру на пֹ’ять років. Також запланована робота зі всіма консульствами, акредитованими у Львові.
Вся наша діяльність спрямована на те, щоб наш глядач і кожен член колективу відчував у Львівській Національній Опері велику симфонію життя.
Генеральний директор-художній керівник Львівської Національної Опери,
Народний артист України Василь Вовкун