Відкриття виставки “Італійська творча ДНК” художника, скульптора Паоло Койя у Львівській національній опері

6 жовтня о 17.30 у Дзеркальній залі Львівського оперного театру відбудеться урочисте відкриття виставки “Італійська творча ДНК” митця Паоло Койя за підтримки Італійського інституту культури та Посольства Італії в Україні.

 

 

 

Фото: medium.com

Паоло Койя – італійський художник та скульптор, що з 2016 року живе в Україні та бере активну участь у розвитку культурної сфери ініціюючи українсько-італійські освітні та мистецькі заходи. Дана виставка є результатом рефлексій та активної волонтерської діяльності останніх 6 місяців і пропонує увазі глядача 8 скульптур створених з використанням уламків від снарядів, що у влучному поєднанні з яскравими кольорами утворюють сильні образи України, яка зазнала війни.

“З допомогою військових та волонтерських організацій я зібрав частини снарядів, призначених аби вбивати, і перетворив у мистецтво, що покликане допомагати. Парадоксальний бумеранг: нам посилають зло, а ми отримуємо добро! Я обрав дерево, як базу для своїх робіт, аби показати природний глибинний зв’язок народу з власним корінням, землями та історією, та сталь, характерну для мого стилю, аби підкреслити міць та стійкість у боротьбі за свободу своєї землі.” – розповідає Паоло Койя.

Захід супроводжуватиме жива музика: народні та авторські твори на традиційній українській бандурі у виконанні Квітослави Созанської, прозвучать арії з українських та італійських опер у виконанні солістки театру Маріанни Цветінської та концертмейстерки Мар’яни Русак. Фіналом концертної частини буде постмодерний танець у виконанні балерини театру Романи Думанської, яка вперше відкриє глядачам твори мистецтва Паоло Койя, зірвавши з них полотно. Різноплановість та стрімка зміна подій заходу має на меті передати відвідувачам емоційний стан художника, та, загалом, українців, що переживають нелегкі часи змін. Завершиться захід показом ексклюзивного відео «Війна 2022» про повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Далі на гостей чекає неформальне спілкування у залі, де будуть представлені українські та італійські благодійні організації в співпраці з якими Паоло Койя продовжує допомагати Україні: Let’s do it, Ukraine, Vitaukr, Дорога Життя, Hopeful Giving. Гості можуть дізнатись більше дізнатись про діяльність організацій та, за бажання, зробити свій благодійний внесок.

Виставка триватиме з 6 до 10 жовтня включно. Вхід за квитками подій театру та за екскурсійними квитками.

Вхід на офіційне відкриття за списком запрошених.

Початок прес-конференції о 17:00

Контактна особа: Уляна Федоряченко 067474738,

Olgailaria@gmail.com