«Верді-Гала», «Пуччіні-Гала» та «Моцарт-Гала». Але не тільки…

Львівська національна опера підготувала прем’єру балету, п’ять гала-концертів та концертне виконання опери Моцарта

Тетяна Козирєва 8 вересня, 2020 – 20:20,

«Ми натхненні Вашими оплесками та щирими емоціями!», – отак вітав в середині серпня генеральний директор – художній керівник Львівської національної опери ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун лишень 100 глядачів, які нарешті, після вимушеної п’ятимісячної перерви, прийшли послухати і подивитися камерний Гала-концерт, яким театр відкрив свій 121-й сезон.
 

Минув місяць. Ситуація трошки змінилася, і тепер у залі одночасно можуть перебувати вже 207 глядачів. Знову ж таки, на жаль. Бо кількість посадкових місць у залі – 1002! Але нема на те ради, оскільки ретельно пораховано, що саме 207 небайдужих до мистецтва опери і балету може приймати Львівська опера згідно з чинними карантинними обмеженнями. Про це «Дню» розповіла музикознавець Львівської опери Стефанія Олійник. І додала, що від початку сезону театр змушений був змінити формат виступів, презентувавши публіці, замість звичних вистав, низку спеціального розроблених гала-концертів «Львів Опера – Гала».

У вересні таких концертів – п’ять, і це – «Оперні хіти» з найпопулярнішими аріями та дуетами з опер різних композиторів та епох, «Балет-Гала» із найвідомішими фрагментами з балетів, а шанувальників музики Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні та Вольфганга Амадея Моцарта запрошують на концертні програми «Верді-Гала», «Пуччіні-Гала» та «Моцарт-Гала».

Особлива подія поточного місяця – прем’єра балету Андрія Петрова «Створення світу». Ця вистава про створення Землі та перших людей – Адама і Єву тривалий час, від 1972 року, йшла на сцені театру. А зараз її вирішили відновити, присвятивши 90-літтю геніального художника Львівської опери Євгена Микитовича Лисика (21 вересня 1930 – 4 травня 1991). «День» вже розповідав про те, що прем’єра планувалася ще влітку, але була відкладена через карантин. Важливо, що оригінальні декорації Євгена Лисика, які зможуть побачити глядачі прем’єрних виконань балету, входять до Золотого фонду театру і невдовзі будуть видані окремим альбомом.


Ще одну виставу, а саме – оперу «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта, артисти Львівської опери презентують у концертному виконанні, а це означає, що всі виконавці, в тім числі – й музиканти оркестру, перебуватимуть на сцені.

Наступного місяця, обіцяють у Львівській опері, публіку радуватимуть не тільки новими концертними програмами, а й подіями, пов’язаними із святкуванням 120-річчя театру, яке припадає на 4 жовтня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото «Дню» надали у Львівській національній опері

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/verdi-gala-puchchini-gala-ta-mocart-gala-ale-ne-tilky