«Верді-гала»: музика з опер Дж. Верді з візуальним оформленням Любомира Медвідя (до 80-річчя митця)

Наприкінці 121-го театрального сезону у Львівській національній опері відбулася особлива подія, присвячена 80-річному ювілею народного художника України Любомира Медвідя. Концертна програма «Верді-гала», а це – найвідоміші увертюри, арії, ансамблі та хори з опер Дж. Верді, що прозвучали під орудою диригента, народного артиста України Мирона Юсиповича у виконанні солістів, хору і оркестру театру, відбулася з особливим візуальним оформленням Любомира Медвідя.

Спеціально створена художником сценографія – проєкт «Альфа і Омега», проектувалася на сцену і посилювала враження від кожного номеру концертної програми. Особливий синтез музики та живопису творили незабутнє мистецьке і надзвичайно емоційне дійство.

Наприкінці концерту із вітальним словом від усього колективу театру виступив генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун:

«Ми стали свідками непересічної події, а саме концерту «Верді-гала» з візуальним оформленням народного художника України Любомира Медвідя. Ця подія розширює горизонт програми театру «Український прорив» концертом високого європейського рівня з музикою славетного Джузеппе Верді і сценографією Любомира Медвідя.

Для мене, Медвідь – це ніби жива скульптура Пінзеля. Він нам нагадує блудного сина (а ця тема проходить через різні періоди його життя), – це тема людини у світі, а особливо – в модерному світі, що шукає себе через гріх і через покаяння.

Любомире, пізнай самого себе і пізнай світ! Від імені дирекції та усього колективу театру зичимо осяяння та осягнення. І нехай у світі восторжествує та правда, яку ти сповідуєш»!

Любомир Мевідь був надзвичайно розчулений таким грандіозним вітанням: «Більш урочистого, більш чудового вітання я не уявляю. Для того варто було жити 80 років мого життя!

Я намагаюся зробити максимум того, за що Господь дав мені талант; зараз ви можете побачити більшість моїх робіт на виставці у Палаці мистецтв у Львові.

Хочу щиро подякувати моєму близькому другові Василю Вовкуну, адже я не сподівався на таке вітання. Що може бути виразнішим, вищим ніж солоспів, аніж людський голос?; – я не знаю мистецтва вищого, аніж музика! У театрі панує фантастична атмосфера краси, гідності, таланту і драми, яка присутня у нашому житті.

Дякую диригенту Мирону Юсиповичу, щиро дякую колективу видатних співаків і співачок. Ми маємо чим гордитися!

Я щасливий, бо побачив величний мистецький талант, і я радий, що сьогодні я не один, а в товаристві таких чудових митців – і музикантів, і художників, присутніх у залі. Я радий зустріти віддачу суспільства і ці оплески, заради яких я працював усе життя!».

Сьогодні надзвичайно емоційний концерт творили солісти Олеся Бубела, Маріанна Цвєтінська, Мар’яна Мазур, Вероніка Коломіщева, (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Михайло Малафій, Роман Коренцвіт, Андрій Савка, Роман Трохимук Роман Ковальчук (тенори), Андрій Бенюк, Віталій Загорбенський, Микола Корнутяк (баритони), Роланд Марчук, Юрій Трицецький, Володимир Чібісов (баси).

Режисерка – Галина Воловецька. Ведучий концерту – Петро Радейко. Хор та оркестр Львівської національної опери під керівництвом Мирона Юсиповича.

Концертну програму «Верді-гала» у візуальному оформленні Любомира Медвідя можна буде почути і побачити наживо у наступному театральному сезоні 2021/2022!

Фото – Олена Храмова