Великодні свята із Львівською Національною Оперою: онлайн трансляція опери «Мойсей»

Львівська Національна Опера вітає глядачів зі світлим святом Великодня! У святкові дні ми транслюватимемо особливий для української культури твір на біблійний сюжет – оперу «Мойсей» Мирослава Скорика за поемою Івана Франка. Транслюватиметься архівний запис Львівського телебачення 2009 року, у цій виставі головну партію співав першовиконавець ролі Мойсея – бас Олександр Громиш.

Доступ до вистави буде дійсний впродовж свят – з 12:00 п’ятниці, 17 квітня – до 22:00 понеділка, 20 квітня. Тож приєднуйтеся до трансляції опери у будь-який зручний для Вас час на YouTube каналі Львівської Національної Опери за посиланням:

https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos

Опера «Мойсей» сучасного українського композитора Мирослава Скорика написана на лібрето Богдана Стельмаха за однойменною поемою Івана Франка на замовлення Львівської опери з нагоди 100-річчя театру.

Прем’єра відбулася 23 червня 2001 року під орудою самого автора. Кілька прем’єрних вистав опери «Мойсей» відбувалися під час перебування у Львові Папи Римського Івана Павла ІІ, і Святіший Отець благословив увесь творчий колектив.

Опера на дві дії з прологом і епілогом (або ж за висловом дослідників – сценічна притча) втілює провідні ідеї Франкового твору – інтерпретацію біблійного сюжету та алегорії самоусвідомлення української нації. Для цього твору Мирослав Скорик віднайшов оригінальне музичне вирішення – поєднання традицій національної музики та сучасної стильової мови композитора.

Уся концепція опери безумовно тримається на втіленні провідної партії Мойсея, яку виконував Олександр Громиш; серед інших виконавців – Степан Степан (Авірон), Володимир Кривко (Датан), Олексій Данильчук (Азазель), Любов Качала (Лія), Олег Лихач (Єгошуа), Наталія Свобода (Йохаведа), Орест Сидір (Поет), Андрій Бенюк (Симеон), Василь Дудар (Голос Єгови). Артисти хору, балету та оркестру Львівської Національної Опери, диригент вистави – Михайло Дутчак.

Тривалість: 1 год. 25 хв., виконується українською мовою