В новому Музеї модернізму присвячена окрема зала творчості Євгена Лисика
Довгоочікувана для Львова подія!
Сьогодні відбулося відкриття Музею модернізму, у 7-ми залах якого експонують роботи львівських митців ХХ-ХХІ століття.
Окрема зала нового музею присвячена виключно творчості Євгена Лисика (1930-1991) – унікального українського художника та сценографа, що у 60-90-их рр. минулого століття був головим художником-постановником Львівської опери.
У музеї представлені як і художні роботи митця, так і ескізи до декорацій вистав Львівського театру опери та балету 1960-70 рр.
Оголені крайнощі реального світу, бунт інтелектуала проти нав‘язаного соцреалізму та втілення власного світоглядного концепту – яскраво втілені у невеликому спектрі полотен митця. Тут представлені художні роботи «Ведмідь у клітці», «Мати з дитиною», «Сліпий рибалка», «Блазень», «Король-горбань», «Самотні жінки серед міста», а також ескізи до сценографії балету «Тіль Уленшпігель» Є. Глебова, «Війна і мир» С. Прокоф‘єва, макет та ескіз інтермедійної завіси до балету «Спартак» А. Хачатуряна.
Музей модернізму – постійнодіюча нова експозиційна зала.
Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, функціонує у будівлі за Палацом мистецтв, за адресою Коперника 15.
Відкриття музею відвідали генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун, головний художник Тадей Риндзак (учень Євгена Лисика), працівники та артисти Львівської національної опери.
Запрошуємо відвідати музей та познайомитися з роботами Євгена Лисика, які до цього часу – за 30 років після смерті митця – можна було побачити лише на сцені Львівської нацоінальної опери, а також на короткочасних персональних виставках.