Уродини великої Соломії

   23 вересня,  – день народження Соломії Крушельницької. Не ювілейний, 146-ий. Однак про знаменитих людей  говоримо не під час круглих дат, а вдячно згадуємо щораз.

У день уродин дирекція вшанувала пам’ять патронеси нашого театру на могилі на Личаківському кладовищі.

  Львівський національний академічний театр опери та балету прагнув мати її ім’я, тепер ним гордиться і хоче бути гідним його та слави знаменитої української оперної примадонни.

   Для увічнення пам’яті своєї патронеси театр натхненно і постійно працює: встановлено її погруддя в дзеркальній залі театру і в музеї театру «Ла Скала» (Мілан, Італія) та її портрет у фойє, що його намалював народний художник України Любомир Медвідь; на сцені театру з успіхом іде балет «Повернення Баттерфляй» М. Скорика, написаний власне для нас – про творче життя  співачки;  в театрі відбуваються конкурси й  фестивалі оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької. Цьогоріч пройде ХVІI міжнародний фестиваль. У нас гостинно виступлять Національні опери Києва, Одеси і Вроцлава (Польща). Це буде в середині листопада, у дні пам’яті співачки. А сьогодні в думках шанобливо вклонімося видатній постаті Соломії Крушельницької і принесімо квіти до  пам’ятників і скульптурних портретів, створених їй у Львові, Тернополі та інших містах України. Не забудьмо й про Італію.