З Міжнародним днем танцю!

Сьогодні, 29 квітня – Міжнародний день танцю: свято для тих, хто без слів – лише рухами та грацією здатний висловити найтонші почуття своєї душі!

У Львівській Національній Опері – це особливий день для балетної трупи та наших артистів, що чарують глядачів мистецтвом танцю в понад 20-ти балетних виставах.

Щиро вітаємо із професійним святом і бажаємо натхнення, яскравих емоцій та неймовірних виступів у вашому захоплюючому й водночас – дуже складному мистецтві танцю.

Міжнародний день танцю, за рішенням ЮНЕСКО, відзначається з 1982 року. День для цього свята обрали не випадковий, адже саме 29 квітня народився французький балетмейстер ХVIII століття Жан Жорж Новер (Jean-Georges Noverre), який вперше створив окрему балетну виставу, адже до того танцювальні номери були лише епізодичними в операх чи інших спектаклях.

Ми запитали у наших артистів балету, яке значення має танець у їхньому житті? І отримали натхнені та щирі зізнання:

Христина Трач: «Танець – це моє життя: дитяча мрія, яка збулася. Це вічний рух – і зовнішній, і внутрішній. Це всамодосконалення й дисципліна, але одночасно – і свобода й безмежність самореалізації. Танець лікує душу. Танець – це мої крила, що дають мені відчуття свободи».

Ярина Котис: «Для мене танець – це рухи тіла та грація, за допомогою яких людина передає свій настрій, певний образ, почуття, вкладає душу та насичується емоціями».

Олександр Омельченко: «Танець – це найбільша та завжди різна емоція моєї душі!».

Дарина Кірік: «Танець – це невід’ємна частина мого життя, це натхнення, мотивація й улюблена справа»!